tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Grupa Azoty Unia Tarnów
MrGarden GKM Grudziądz
49
:
41
Szczegóły
Data
20.05.2018, 16:00
Rozgrywki
Ekstraliga, 6. kolejka
Zwiń

PGE Ekstraliga: trzecie w sezonie zwycięstwo Unii Tarnów

Po dwóch porażkach, żużlowcy Grupa Azoty Unia Tarnów powrócili na zwycięską ścieżkę. W niedzielę beniaminek PGE Ekstraligi pokonał w Tarnowie ostatni w tabeli MrGarden GKM Grudziądz 49:41. Tarnowian do zwycięstwa poprowadził jeżdżący z kontuzjowaną ręką Nicki Pedersen.
(fot. PAP)

Duńczyk już w pierwszym wyścigu wspólnie z Arturem Mroczką zwyciężył 4:2 parę Przemysław Pawlicki, Kai Huckenbeck i tego prowadzenia, jak się okazało, tarnowianie nie oddali już do końca.

W biegu juniorów 4:2 wygrali tarnowianie, a pierwszy punkt dla zespołu gospodarzy zdobył debiutujący w ekstralidze Dawid Knapik. Ciekawy był wyścig czwarty, w którym zwyciężył Kenneth Bjerre, a zacięta walka o drugą lokatę toczyła się pomiędzy Artiomem Łagutą i Patrykiem Rolnickim. Po długiej naradzie arbiter drugą lokatę przyznał Łagucie.

W ósmym wyścigu słabo jadącego Huckenbecka zastąpił Krystian Pieszczek, ale nie przyniosło to rezultatu, zwyciężył bowiem Przemysław Pawlicki, ale drugą i trzecią lokatę zajęli Bjeere i Rolnicki. Bieg zakończył się remisem 3:3.

KRZYSZTOF BUCZKOWSKI I ANTONIO LINDBAECK Z MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ (FOT. PAP)

Przełomowym był wyścig dziewiąty, w którym tarnowska para Pedersen, Mroczka wygrała podwójnie z Krzysztofem Buczkowskim i Antonio Lindbaeckiem. W 13. wyścigu po raz pierwszy pogromcę znalazł Nicki Pedersen, lepszy w tym wyścigu okazał się Łaguta, trzeci przyjechał Lindbaeck i goście wygrali bieg 4:2.

Przed biegami nominowanymi tarnowianie prowadzili 44:34. W wyścigu 14. za spowodowanie upadku Buczkowskiego wykluczony został z powtórki Artur Mroczka. Zwyciężył po raz kolejny Łaguta, a Jakub Jamróg przyjechał przed Krzysztofem Buczkowskim.

W ostatnim wyścigu najlepszy zawodnik tego spotkania Artiom Łaguta pokonał Duńczyków Pedersena i Bjerre, ostatni przyjechał Przemysław Pawlicki i mecz zakończył się ośmiopunktowym zwycięstwem tarnowian.

Kluczem do wygranej były także punkty juniorów. Tarnowianie zdobyli ich siedem, drużyna z Grudziądza tylko dwa.

Grupa Azoty Unia Tarnów - MrGarden GKM Grudziądz 49:41

Grupa Azoty Unia: Nicki Pedersen 13 (3,3,3,2,2), Jakub Jamróg 10 (2,1,3,2,2), Kenneth Bjerre 9 (3,2,2,1,1), Artur Mroczka 7 (1,1,2,3,w), Patryk Rolnicki 5 (3,1,1), Peter Kildemand 2 (0,2), Dawid Knapik 2 (1,0,1), Wiktor Kułakow 1 (1,0)

MrGarden GKM: Artiom Łaguta 15 (2,2,2,3,3,3), Przemysław Pawlicki 11 (2,3,3,0,3,0), Krzysztof Buczkowski 8 (1,3,1,2,1), Antonio Lindbaeck 5 (3,1,0,1), Kamil Wieczorek 2 (2,0,0,0), Kai Huckenbeck 0 (0,0), Dawid Wawrzyniak 0 (0,0), Krystian Pieszczek 0 (0)

Najlepszy czas dnia: Nicki Pedersen - 69,93 s. Sędzia: Michał Sasin. Widzów: ok. 7,5 tys.

Cieślak: nie mamy żużlowego Lewandowskiego
Janowski: brakuje mi zadziorności? Może czasami…
Falubaz szuka talentów. Testy na sali gimnastycznej

podobne informacje

Get Well Toruń, wicemistrz sprzed dwóch lat, skompletował skład. Celem play-offy

PGE Ekstraliga: Rafał Dobrucki odchodzi z Betardu Sparty Wrocław

PGE Ekstraliga: Falubaz pozostał w gronie najlepszych

Betard Sparta Wrocław z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu