tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mioduski: LM to marzenie. Celem faza grupowa LE

Dariusz Mioduski, nie krył uczucia ulgi po wygranym meczu z Lechem Poznań. – Zawsze każde spotkanie strasznie przeżywam i strasznie się denerwuję, choć może czasem tego nie widać – przyznał prezes Legii Warszawa w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Szymonem Borczuchem.
Dariusz Mioduski: ten sezon był jak Matrix
DARIUSZ MIODUSKI (FOT. PAP/BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI)

Malarz piłkarzem sezonu. Święto w Białymstoku

Dariusz Mioduski o:

meczu z Lechem Poznań
Zawsze każde spotkanie strasznie przeżywam i strasznie się denerwuję, choć może czasem tego nie widać. Była to w miarę komfortowa sytuacja – mogliśmy zremisować, a ja takich spotkań najbardziej się boję. Po pierwszej połowie jednak i po zobaczeniu, jak piłkarze grają, wydawało mi się, że osiągniemy korzystny rezultat.

trudach ostatnich miesięcy
Cały sezon był dla mnie "matriksem". To, co przeżyliśmy jeśli chodzi o turbulencje i zmiany... Trochę było to zaplanowane, chcieliśmy dokonać głębokich zmian w drużynie i klubie, by przygotować się do lata i pucharów. To było świadome ryzyko, choć spodziewaliśmy się że będzie nieco spokojniej.

szkoleniowcu Deanie Klafuriciu
Kluczową rzeczą była wiedza. Jest bardzo dobrze przygotowany piłkarsko, od strony taktycznej rozumie futbol bardzo dobrze, potrafił dać piłkarzom komfort wiedzy na temat tego, co robić i jak zachowywać się na boisku. Wcześniej było bardzo dużo wysiłku, ale brakowało koncepcji. On potrafił ją stworzyć prostymi rzeczami.

o szansach Legii na awans do Champions League
Liga Mistrzów to marzenie. Naszym celem jest faza grupowa Ligi Europy. Oczywiście o LM będziemy walczyć do końca, ale musimy zdawać sobie sprawę z kim konkurujemy. Będzie bardzo trudno, nie jesteśmy jeszcze gotowi. Mamy okres przygotowawczy, musimy pewne rzeczy wzmocnić. Ale pewne kroki już wykonaliśmy.

Okrzyki radości i łzy Malarza. Świętowanie Legii
Michał Kucharczyk: to dla mnie najważniejsze mistrzostwo