Nate Schmidt
Erik Haula
Deryk Engelland

NHL: Golden Knights w wielkim finale w debiutanckim sezonie

Debiutujący w lidze NHL hokeiści Vegas Golden Knights awansowali do wielkiego finału zmagań o Puchar Stanleya. W niedzielę pokonali na wyjeździe Winnipeg Jets 2:1, a całą rywalizację play off do czterech zwycięstw w finale Konferencji Zachodniej wygrali 4-1.
Tomas Nosek (fot. Getty)

Gola na wagę zwycięstwa w niedzielnym spotkaniu i awansu do wielkiego finału zdobył w 34. minucie Ryan Reaves. To jego pierwsze trafienie w play off w tym sezonie, a drugie w karierze zanotowane w tej fazie.

Wcześniej na listę strzelców w jego zespole w szóstej minucie wpisał się Alex Tuch, a w 18. do remisu doprowadził Josh Morrissey. Bramkarz gości Marc-Andre Fleury zanotował 31 udanych interwencji. Gospodarze na ostatnie dwie minuty pojedynku wycofali golkipera, ale na nic się to zdało.

Drużyna Złotych Rycerzy, która rozgrywa pierwszy sezon w NHL, czeka na wyłonienie przeciwnika w decydującym etapie rywalizacji o Puchar Stanleya. W finale Konferencji Wschodniej zespół Tampa Bay Lightning prowadzi z Washington Capitals 3-2. Szósty mecz w tej parze zostanie rozegrany w poniedziałek.