tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Thomas Tuchel: nie boję się gwiazd. Neymar to artysta

Thomas Tuchel będzie w przyszłym sezonie trenerem Paris Saint-Germain. Niemiecki szkoleniowiec dokładnie tydzień temu podpisał dwuletni kontrakt z mistrzem Francji. W weekend udzielił pierwszych wypowiedzi – opowiadał o Neymarze, radzeniu sobie z szatnią pełną gwiazd i transferze Gianluigiego Buffona.
Thomas Tuchel (fot. Getty)

Grali kadrowicze. Udana końcówka napastników

PSG postawiło na Tuchela spośród pokaźnego grona kandydatów. Klub interesował się m.in. Massimiliano Allegrim, Antonio Conte i Luisem Enrique, ale to Niemiec uznany został za najlepszy wybór. Decyzję o rozpoczęciu pracy w Paryżu podjął bez dłuższego zastanowienia.

Każdy w PSG, już na samym początku, dał mi poczucie, że chce mnie w klubie, wie wiele na mój temat i w wielu kwestiach myśli dokładnie tak, jak ja. Dzięki temu poczułem, że jestem w odpowiednim miejscu. Bardzo ułatwiło mi to podjęcie decyzji. Cieszę się, że tu jestem – stwierdził.

W paryskiej szatni Tuchel będzie musiał poradzić sobie ze sporą grupą gwiazd. Nie obawia się jednak tego zadania. – Nie boję się gwiazd. Z mojego doświadczenia wiem, że to zawodnicy, którzy pracują najciężej. Wiedzą dokładnie czego trzeba, by odnieść sukces w piłce nożnej i dlatego tak się zachowują – ocenił.

Neymar (fot. Getty) Niemiec chce uczynić liderem swojego zespołu Neymara, który w ostatnich dniach łączony był z przenosinami do Realu Madryt. Tuchel i Brazylijczyk odbyli już pierwszą rozmowę i są otwarci na współpracę.

To było wspaniałe spotkanie, poznałem bardzo przyjacielskiego i otwartego człowieka. Neymar to artysta, a artyści to wyjątkowi zawodnicy, którzy potrzebują specjalnego traktowania. To coś oczywistego. Jeśli uda się nam znaleźć sposób, by zbudować wokół niego zespół tak, by mógł pokazać swój talent na boisku, to będziemy mieli zawodnika, który zapewni nam zwycięstwa – dodał.

Neymar z Paryża nie odejdzie, ale być może do klubu dołączy inny wielki zawodnik – z PSG łączony jest bowiem Gianluigi Buffon, który w weekend poinformował o rozstaniu z Juventusem. Tuchel nie chciał komentować jednak tego transferu, ponieważ...

Gianluigi Buffon (fot. Getty) Nie potrafię sobie wyobrazić Juventusu bez Buffona. Zanim pomyślę o tym, co mogłoby się wydarzyć, najpierw muszę przetrawić, że nie zobaczę go już w bramce reprezentacji Włoch i Juventusu – wyznał.

Niemiec zapowiedział też, że w nadchodzących tygodniach w klubie nie dojdzie do kadrowej rewolucji. – Nie przychodzę tu z myślą, że chcę tego czy innego gracza. W tym klubie już teraz jest wielu utalentowanych i młodych ludzi. Jak na razie znam ich tylko z telewizji. Każdego chcę poznać i każdemu chcę dać szansę – zakończył.

Do PSG po roku spędzonym w angielskim West Bromwich Albion powróci Grzegorz Krychowiak. Jego przyszłość nie jest znana. Niewykluczone, że reprezentant Polski powalczy o miejsce w zespole Tuchela.

podobne informacje

Problemy Adriena Rabiota. Zakaz wstępu do szatni Paris Saint-Germain

PSG i Liverpool "na galowo". Stoper w pomocy? [prawdopodobne składy]

Liga Mistrzów: PSG – Liverpool. Tuchel czuje presję przed arcyważnym spotkaniem

Rekordowe Paris Saint-Germain. Francuzi najlepsi w historii