tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Drobne problemy kadry. Urazy Glika, Pazdana i Mączyńskiego

Adam Nawałka ma małe zmartwienie przed finałami mistrzostw świata – Kamil Glik boryka się z kontuzją, w pełni zdrowy nie jest także Michał Pazdan i Krzysztof Mączyński. Obrońca AS Monaco najprawdopodobniej będzie w pełni gotowy do gry w Rosji, ale uraz może mieć wpływ na przygotowania do turnieju. Transmisje z meczów mundialu w Telewizji Polskiej.
Adam Nawałka: Kamil Glik narzeka na uraz Achillesa
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Nawałka: boisko zweryfikuje marzenia

O urazach obu zawodników na konferencji prasowej poinformował selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. – Pazdan ma delikatny uraz, ale to nic groźnego. Mączyński od dłuższego czasu leczy kontuzję kolana, a Kamil narzeka na uraz ścięgna Achillesa. W Gdańsku przejdzie badania USG – powiedział trener.

Przyczyna problemów stopera może leżeć w dużej liczbie rozegranych spotkań – AS Monaco grało w tym sezonie na trzech frontach, w sumie ponad 50 meczów. – W ciągu roku rozegrał ponad 100 spotkań, jest więc przemęczony – stwierdził Nawałka.

Sztab reprezentacji ma jednak plan na to, aby Glik był w pełni gotowy do występu na mundialu. – W Juracie czeka go dużo pracy z fizjoterapeutą – zapowiedział Nawałka. Pierwsze spotkanie na mundialu w Rosji Polacy zagrają 19 czerwca z Senegalem w Moskwie.

Meldunek z Juraty: Bednarek namiesza między Glikiem i Pazdanem?

podobne informacje

Eliminacje Euro 2020: na tych piłkarzy rywali trzeba szczególnie uważać

Zbigniew Boniek studzi emocje po losowaniu grup el. Euro 2020

Jerzy Brzęczek spokojny po losowaniu grup el. Euro 2020. "Pełne, agresywne zaangażowanie"

Losowanie eliminacji Euro 2020: tak będzie przebiegać ceremonia