tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Drobne problemy kadry. Urazy Glika, Pazdana i Mączyńskiego

Adam Nawałka ma małe zmartwienie przed finałami mistrzostw świata – Kamil Glik boryka się z kontuzją, w pełni zdrowy nie jest także Michał Pazdan i Krzysztof Mączyński. Obrońca AS Monaco najprawdopodobniej będzie w pełni gotowy do gry w Rosji, ale uraz może mieć wpływ na przygotowania do turnieju. Transmisje z meczów mundialu w Telewizji Polskiej.
Adam Nawałka: Kamil Glik narzeka na uraz Achillesa
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Nawałka: boisko zweryfikuje marzenia

O urazach obu zawodników na konferencji prasowej poinformował selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. – Pazdan ma delikatny uraz, ale to nic groźnego. Mączyński od dłuższego czasu leczy kontuzję kolana, a Kamil narzeka na uraz ścięgna Achillesa. W Gdańsku przejdzie badania USG – powiedział trener.

Przyczyna problemów stopera może leżeć w dużej liczbie rozegranych spotkań – AS Monaco grało w tym sezonie na trzech frontach, w sumie ponad 50 meczów. – W ciągu roku rozegrał ponad 100 spotkań, jest więc przemęczony – stwierdził Nawałka.

Sztab reprezentacji ma jednak plan na to, aby Glik był w pełni gotowy do występu na mundialu. – W Juracie czeka go dużo pracy z fizjoterapeutą – zapowiedział Nawałka. Pierwsze spotkanie na mundialu w Rosji Polacy zagrają 19 czerwca z Senegalem w Moskwie.

Meldunek z Juraty: Bednarek namiesza między Glikiem i Pazdanem?

podobne informacje

Maciej Jarosz: liczę, że będziemy grali jeszcze lepiej

Nowakowski: Heynen "kozaczących" sprowadza do parteru

Upadek Mączyńskiego. Z filaru na Euro do III-ligowych rezerw

Koszykarze walczą o MŚ! Transmisje w TVP