French Open: zmienne szczęście Polaków. Hurkacz gra dalej

Hubert Hurkacz pokonał Hugo Greniera 6:1, 6:4 w pierwszej rundzie eliminacji French Open. Zawodnik z Poznania zmierzy się w kolejnym spotkaniu z Yannickiem Hanfmannem. Z turniejem pożegnał się z kolei Kamil Majchrzak.
Hubert Hurkacz (fot. Getty)

Na treningach nie odstawał od Pouille'a. Hurkacz chce spełniać marzenia

Hurkacz nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem reprezentanta gospodarzy. Mecz trwał tylko godzinę i 17 minut. W drugiej rundzie przeciwnik będzie dużo bardziej wymagający. Hanfmann jest rozstawiony w kwalifikacjach z numerem piętnastym.

Niemiec nie jest jednak poza zasięgiem Polaka. W ostatnich tygodniach nie osiągał najlepszych wyników w challengerach. W Monachium postawił się Alexandrowi Zverevowi, z którym wygrał seta.

Słabiej wypadł Majchrzak, który uległ Nino Serdarusiciowi 4:6, 3:6. Chorwat jest w dobrej formie. W maju osiągnął życiowy sukces – finał challengera w Libercu. Dla najwyżej sklasyfikowanego polskiego tenisisty to druga nieudana próba awansu do turnieju wielkoszlemowego. W Australian Open też potknął się na pierwszej przeszkodzie.

Pewny udział w turnieju głównym ma Magda Linette. Z imprezy wycofała się Agnieszka Radwańska. Przez kwalifikacje będzie przebijać się Magdalena Fręch, a w juniorskiej drabince ujrzymy Igę Świątek.

Hubert Hurkacz: Shapovalov pokazał mi, jak spełniać marzenia