tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Michael Buffer zachwycony Warszawą

W niedzielę do Polski przyleciał Michael Buffer – najsłynniejszy pięściarski anonser. Amerykanin będzie jedną z gwiazd piątkowej Narodowej Gali Boksu organizowanej na stadionie PGE Narodowym. W mediach społecznościowych nie krył zachwytu nad Warszawą.
Michael Buffer (fot. Getty)

Rywal Artura Szpilki: nie widzę jego słabych stron, ale...

Buffer poprowadzi w Warszawie ceremonię ważenia przed piątkową galą, jak i oczywiście samą imprezę na stadionie PGE Narodowym. Na Twitterze przywitał się z polskimi kibicami, przyznając, że Warszawa zrobiła na nim pozytywne wrażenie.

Warszawa jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie – napisał.

Michael Buffer zachwycony Warszawą (fot. Twitter)

Karierę konferansjera zawodowych gal boksu rozpoczął w 1982 roku. Dwa lata później po raz pierwszy wykrzyczał "Let’s Get ready to rumble" (przygotujmy się na wielkie grzmoty) – hasło, które stało się jego wizytówką i do dziś rozgrzewa wyobraźnię kibiców przy okazji największych imprez.

Gala od początku będzie transmitowana na antenie TVP Sport (25 maja od 18:05), z kolei w otwartej TVP 1 (równolegle od 22:45) kibice zobaczą trzy walki. Jako pierwszy w "Jedynce" zaprezentuje się Izu Ugonoh, który zmierzy się z Fredem Kassim, potem tytułu mistrzyni świata federacji WBC bronić będzie Ewa Piątkowska (rywalką Szwedka Maria Lindberg), a na deser Artur Szpilka skrzyżuje rękawice z Dominickiem Guinnem.

Izu Ugonoh: to najważniejsza walka w mojej karierze

podobne informacje

Joshua znokautowany przez... kibiców. "Ona jest niesamowita!"

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej