tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Albańczyk na drodze Tysona Fury'ego. "Spektakularny występ"

9 czerwca po ponad dwuletniej przerwie na ring powróci były mistrz świata wagi ciężkiej, Tyson Fury. "Król Cyganów" w Manchesterze skrzyżuje pięści z Albańczykiem Seferem Seferim, zapowiadając spektakularny występ.
Tyson Fury (fot. Getty)

Rywal Artura Szpilki: nie widzę jego słabych stron, ale...

W listopadzie 2015 roku Fury niespodziewanie pokonał na punkty Władimira Kliczkę i odebrał Ukraińcowi pasy mistrzowskie IBF, IBO, WBA i WBO w królewskiej dywizji wagowej. Planowany rewanż z "Doktorem" nie doszedł do skutku, a Brytyjczyk wpadł w tarapaty. Nadużywał alkoholu i narkotyków, zmagał się z depresją. Od kilku miesięcy ciężko trenuje i zapewnia, że powróci na tron. W przygotowaniach do czerwcowego startu pomagał mu m.in. Mariusz Wach – jeden z bohaterów piątkowej Narodowej Gali Boksu (transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji).

Czekam z niecierpliwością na ten pojedynek. Znowu mam w sobie ten żar i chcę udowodnić, że jestem najlepszy. Wchodzę w najlepszy okres kariery, czuję się o wiele lepiej niż w 2015 roku. Obiecuję kibicom, że będziecie świadkami spektakularnego występu – zapowiada.

Pochodzący z Albanii Seferi apelował o szacunek i nie skreślanie jego szans jeszcze przed pierwszym gongiem.

Fury nie będzie miał ze mną lekko. W ringu jestem zdyscyplinowany i zawsze gotowy na batalię. Przybywam do Manchesteru, by zbić jedną z legend wagi ciężkiej. Ma świetne warunki fizyczne, ale nie poradzi sobie z presją, jaką będę na nim wywierał. Po takiej przerwie nie wiemy, czy jest tym samym zawodnikiem, który rozprawił się z Kliczką – odpowiedział.

"Szpilka jest gotowy fizycznie, ale musi być zdyscyplinowany"

podobne informacje

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej

"Diablo" celuje w mistrzostwo, o Szpilce nie chce rozmawiać