tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mafia, Cannavaro i Reina. Prawne problemy graczy Napoli

O Neapolu myślimy jak o mieście, w którym w piłkę nożną grają Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, ale nadal to miejsce kojarzone przede wszystkim z Camorrą – tamtejszą mafią. Przestępczość przeplata się ze sportem, co pokazuje przykład Pepe Reiny, Paolo Cannavaro i Salvatore Aroniki.
Paolo Cannavaro i Pepe Reina (fot. Getty Images)

Talent sportowy, a artystyczny?. Tak rysują gracze Liverpoolu i Realu

Całej trójce zarzuca się "kontakty z członkami Camorry". Sprawa jest poważna, bo oficjalnie na jej temat wypowiadał się prokurator federalny Giuseppe Pecoraro. Służby uzyskały informacje na temat graczy podczas prowadzenia śledztwa – odnotował je neapolitański oddział policji antymafijnej.

Okazuje się na przykład, że Cannavaro – brat Fabio – próbował zbyć członkom mafii ruchomości niewiadomego pochodzenia warte około 400 tysięcy euro. Popełnienie przestępstwa zarzuca się także innym osobom związanym z Napoli – członkowie Camorry (przede wszystkim rodzina Esposito) mieli choćby otrzymywać darmowe bilety na mecze.

Kontakty z familią Epositoów zarzuca się także Pepe Reinie. Hiszpan miał wymieniać się z jej członkami "uprzejmościami", wśród których było wchodzenie na stadion poza sezonem. Salvatore Aronica boryka się z podobnymi kłopotami prawnymi co bramkarz.

Rodzina Espositów jest związana z biznesem bukmacherskim, posiada własną agencję Eurobet. Wszyscy zawodnicy mieli wchodzić w kontakty z mafiozami, gdy grali jeszcze w Napoli (obecnie występuje tam tylko Reina).

Co w sieci piszczy? Trąbka Szczęsnego i mistrzem Polski jest Legia

podobne informacje

"Zapadła cisza...". Cristiano Ronaldo zaoferowany SSC Napoli

Serie A: Polak z bramką roku w SSC Napoli? Arkadiusz Milik nominowany [wideo]

"Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński mają pole do rozwoju". Dobre oceny Polaków

Napoli zapłaciło za błąd Zielińskiego. Juventus znów uciekł