tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Anwil Włocławek
Stelmet Zielona Góra
85
:
83
14:25 21:20 12:20 38:18
Szczegóły
Data
21.05.2018, 17:45
Rozgrywki
Energa Basket Liga Playoff, 2017/2018, 1/2 finału
Zwiń

Nieprawdopodobny powrót Anwilu. Będzie nowy mistrz

Anwil Włocławek pokonał Stelmet Zielona Góra 85:83 w piątym meczu półfinału Energa Basket Ligi. Włocławianie wygrali ostatnią kwartę 38:18, wracając w niesamowitym stylu do meczu. W finale zespół Igora Milicicia zmierzy się z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.
Ivan Almeida (Ś) (fot. PAP)

Stelmet kontrolował wydarzenia na parkiecie przez trzy kwarty. Zawodnicy Andrieja Urlepa jeszcze w 33. minucie prowadzili 70:51. Znakomita dyspozycja Quintona Hosleya i niemoc w ataku gości sprawiły, że Anwil wrócił do gry.

Zielonogórzanie mieli ogromne problemy z przekroczeniem połowy. Straty notowali Łukasz Koszarek, James Florence i Boris Savović. Na dwie minuty przed końcem po trafieniu Kamila Łączyńskiego było 76:75. Doszło do emocjonującej końcówki, w której ostatnie słowo należało do mistrzów Polski.

Jaylin Airington (L), Łukasz Koszarek (P) (fot. PAP) Koszarek fatalnie rozegrał jednak ostatnie siedem sekund. Piłka trafiła do dobrze pilnowanego Savovicia, który oddał bardzo trudny rzut przez ręce. Nie było szans, żeby ta akcja powiodła się. Czarnogórzec nie trafił i to włocławianie zagrają w finale.

Anwil wygrał ostatnią kwartę 38:18 i całą serię 3:2. Wynik poniedziałkowego spotkania oznacza, że w Energa Basket Lidze będzie nowy mistrz. Stelmet w ostatnich latach trzykrotnie sięgał po tytuł najlepszej drużyny w Polsce.

Pierwsze spotkanie finału Energa Basket Ligi w czwartek we Włocławku. Rywalizacja pomiędzy Anwilem a Stalą będzie toczyć się do czterech zwycięstw.

podobne informacje

Najlepszy strzelec Energa Basket Ligi Anthony Hickey odchodzi ze Spójni Stargard

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 73:80. Kolejna wygrana Rottweilerów

Damian Kulig wraca do Polski, ale czy wróci do kadry?

Mistrzowski transfer? Damian Kulig wraca do Polski