tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wolfsburg wygrał baraż i zostaje w Bundeslidze

Sezon Bundesligi oficjalnie się zakończył. Do końca o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej walczył VfL Wolfsburg Jakuba Błaszczykowskiego – udało się. Wilki w przyszłym sezonie nadal będą występować w tej lidze.
Yunus Malli i Dominick Schmidt (fot. Getty Images)

Hiszpania niemal kompletna… brakuje żądła

Wszystko rozstrzygnęło się w poniedziałkowy wieczór, kiedy Wolfsburg grał drugie spotkanie barażu o pozostanie w Bundeslidze z Kiel. W pierwszym meczu zespół Błaszczykowskiego wygrał 3:1. W drugim potwierdził klasę, wygrywając 1:0. Dla Wilków gola strzelił Robin Knoche.

Błaszczykowski nie miał w tym jednak udziału. Cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a latem najprawdopodobniej zmieni barwy klubowe – po kontuzji pleców z jesieni zeszłego roku nie odzyskał formy, a w zespole rzadko na niego stawiano.

Błaszczykowski nie będzie miał czasu na odpoczynek. Jak poinformował trener reprezentacji Polski Adam Nawałka, 32-letni pomocnik ma we wtorek wsiąść w samochód i dojechać na rozpoczęte w poniedziałek zgrupowanie w Juracie, które jest pierwszym etapem przygotowań biało-czerwonych do mistrzostw świata.

Siatkonoga, rowery i koncert. Kadrowicze zaczynają przygotowania w Juracie

podobne informacje

"Sport": nowe wieści w sprawie transferu Błaszczykowskiego

Bundesliga: Jakub Błaszczykowski rozwiązał kontrakt z VfL Wolfsburg

Borussia Moenchengladbach nie odrobiła straty. Kluczowe gole Wernera

Bramka miesiąca w Niemczech: nominowani Ewa Pajor i Rafał Gikiewicz [wideo]