tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rutkowski: minimalistyczne transfery? Nie zgadzam się

– Teraz mamy zespół, który jest w gruzach, nie ma liderów. Przed nami wiele pracy, ale zrobię wszystko, by wprowadzić nas na właściwe tory. Na razie jest za dużo gadania, a za mało roboty – powiedział Ivan Djurdjević, nowy szkoleniowiec Lecha Poznań, podczas konferencji prasowej. Wiceprezes Kolejorza Piotr Rutkowski zapowiedział z kolei, że nie poda się do dymisji.
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Po meczu Lech – Legia: policja zatrzymała sześć osób

Ostatnie dni to bardzo ciężki czas dla klubu ze stolicy Wielkopolski. Po fatalnej rundzie finałowej stracił szansę na mistrzostwo Polski pomimo prowadzenia po 30 kolejkach. Na domiar złego, mecz z Legią Warszawa został przerwany przez wybryki chuliganów. Wojewoda wielkopolski zamknął stadion przy Bułgarskiej na osiem meczów. To nie oznacza końca kar. W czwartek swoje decyzje ogłosi Komisja Ligi.

– Oczywiście, że jest w nas wielka frustracja i taka sama jest w kibicach. To wszystko wylało się w niedzielę. To ogromne rozczarowanie, że walczymy o coś w ostatnich sezonach, ale to nie wystarcza i nie wygrywamy – powiedział Rutkowski. – Biorę odpowiedzialność na siebie i się nie poddam, będę walczył dalej i to dźwigał. Na koniec dnia to moje nazwisko jest wyzywane na stadionie – dodał.

Głównym zarzutem kibiców pod adresem zarządu była minimalistyczna polityka transferowa. – Nie zgadzam się z tym. Wydaliśmy ostatnio 13 milionów złotych i mieliśmy najlepiej opłacanego trenera w Ekstraklasie – odpierał zarzuty Rutkowski. Jednocześnie przyznał się jednak do popełnionych przez klub błędów.

– Naszym największym błędem było styczniowe okno transferowe, bo nasza strategia była zła. Mam pretensję do siebie, że się na to zgodziłem i przystałem na wizję trenera. Sprowadziliśmy zawodników, którzy mieli być uzupełnieniem zamiast kogoś, kto byłby realnym wzmocnieniem – ocenił.

Zatrudnieniu nowego trenera towarzyszyły obawy, że nie będzie miał siły przebicia w polityce transferowej.

– Ivan Djurdjević będzie miał ważny i znaczący głos w kwestii transferów, bo to on będzie wysyłał piłkarzy na boisko do walki. Będziemy wspólnie pracować nad transferami w najbliższych dniach i tygodniach – zapewnił Rutkowski.

– Wsparcie kibiców mamy zawsze, ale teraz to my, jako sztab i zespół, musimy zrobić coś więcej. Musimy iść do ludzi, być odważni na boisku i zawsze walczyć do końca. Wiemy, że dając coś od siebie, wsparcia nigdy nam nie zabraknie – powiedział nowy trener.

– Wracałem po meczu do domu i widziałem twarze kibiców, ich zawód i smutek. Przed nami trudne zadanie, bo musimy wywołać na twarzy naszych kibiców uśmiech i sprawić, by wróciło pozytywne nastawienie – stwierdził.

Okrzyki radości i łzy Malarza. Świętowanie Legii
Dariusz Mioduski: ten sezon był jak Matrix
Michał Kucharczyk: to dla mnie najważniejsze mistrzostwo

podobne informacje

Szef skautingu w Lechu Poznań: atrakcyjne zakupy Lecha? "Musimy grać w Europie"

Wybraliście najlepszego piłkarza 18. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Adam Nawałka spokojny o Lecha Poznań. "Zespół ma głębokie rezerwy"

Ekstraklasa: Lech Poznań – Śląsk Wrocław. Udany debiut Nawałki w Poznaniu