tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Walka o... cztery grosze. Halilhodzić pozwał federację

Vahid Halilhodzić, były trener piłkarskiej reprezentacji Japonii, pozwał federację tego kraju. Szkoleniowiec, który pracę stracił dwa miesiące przed rozpoczęciem mistrzostw świata, zamierza walczyć o honor i... cztery gorsze.
Vahid Halilhodzić (fot. Getty)

Były trener Japonii: nie wiem dlaczego mnie zwolniono

Lionel Vincent, adwokat reprezentujący Halilhodzicia, w rozmowie z The Associated Press przyznał, że jego klient oczekuje przeprosin od prezesa federacji, Kozo Tashimy.

Na tym nie kończą się jednak żądania 65-letniego Bośniaka, który domaga się też odszkodowania w wysokości jednego jena, czyli niecałych... czterech groszy.

– Tu chodzi wyłącznie o honor, a on nie ma ceny. Powód jego zwolnienia nie jest dla mnie jasny. Japońska federacja jest ogromną organizacją i dziwne, że jej prezes może podejmować na własną rękę takie decyzje, nie przestrzegając przy tym żadnych zasad, które powinien chronić – przyznał Vincent.

Halilhodzić posadę trenera reprezentacji Japonii objął w 2015 roku i wprowadził drużynę do finałów mistrzostw świata w Rosji. O jego zwolnieniu zadecydowały słabe występy Samurajów w meczach towarzyskich – remis 1:1 z Mali i porażka 1:2 z Ukrainą.

Piłkarze "zwolnili" trenera. Co z kadrą Japonii?

podobne informacje

Były trener Japonii odpiera zarzuty. "Czuliśmy się jak w rodzinie"