Emakumeen Bira: Jasińska 10., zwycięstwo Spratt

Małgorzata Jasińska (Movistar) zajęła 10. miejsce w zakończonym we wtorek kolarskim wyścigu Emakumeen Bira w Hiszpanii. Zwyciężyła Australijka Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), która wygrała ostatni, czwarty etap.
(fot. getty images)

Małgorzata Jasińska bardzo dobrze zaprezentowała się na ostatnim etapie wyścigu. Polka przyjechała na metę na czwartym miejscu, prowadząc za sobą grupę pościgową. Czas, który nadrobiła nad zawodniczkami z peletonu pozwolił jej na awans na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zwyciężyła w niej Spratt. Australijka podczas ostatniego etapu udowodniła, że jest najlepsza w stawce. Dzięki efektownemu atakowi, to ona właśnie jako pierwsza przecięła linię mety.

W klasyfikacji generalnej 32. była Katarzyna Pawłowska (Team Virtu), a 65. Anna Plichta (Boels-Dolmans).