tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ogromne problemy Milanu. UEFA grozi konsekwencjami

UEFA nie wyraziła zgody na warunki Milanu dotyczące Finansowego Fair Play. To oznacza, że klub z San Siro jest w ogromnych opałach, bowiem nie dość że jest zadłużony, to może zostać również wykluczony z europejskich pucharów.
Piłkarze Milanu – Patrick Cutrone i Andre Silva (fot. Getty Images)

Polacy we Włoszech: mistrz Szczęsny i skuteczni napastnicy

Rossoneri przeprowadzili latem potężną ofensywę transferową. Chcąc jak najszybciej powrócić do czołówki ligi włoskiej, wydali na transfery aż 194 miliony euro. Do stolicy Lombardii trafili między innymi Leo Bonucci, Andre Silva, Hakan Calhanoglu czy Ricardo Rodriguez. Jednocześnie klub sprzedał piłkarzy za łączna kwotę 35 milionów.

To znacznie nadwyrężyło budżet klubu, ale działacze z góry uznali, że z takimi piłkarzami awansują do Ligi Mistrzów i wydane pieniądze szybko się zwrócą. Tak się jednak nie stało – mediolańczycy zajęli dopiero szóste miejsce w stawce i teraz zmuszeni są kombinować.

Według włoskiej prasy, klub wpadł przez to w ogromne tarapaty. UEFA nie zgodziła się bowiem ze sprawozdaniem dotyczącym Finansowego Fair Play i nad klubem zawisły ciemne chmury. Oficjalne konsekwencje dopiero poznamy, lecz w kuluarach mówi się o zakazie transferowym oraz wykluczeniu z europejskich pucharów.

Takie decyzje poskutkowałyby ogromną wyprzedażą w zespole z San Siro. Wstępnie działacze mają jednak czas do czerwca, by doprowadzić finanse do przyzwoitego poziomu, choć spekuluje się że to niezwykle wątpliwe, by udało się w tak krótkim czasie załatać dziurę w klubowej kasie.

(fot. Twitter)

podobne informacje

Juve ucieka Napoli. Hit Serie A dla Starej Damy

Sprzedaż Milanu pod lupą prokuratury

Arsenal dokończył dzieła. Sensacyjne porażki faworytów

LE: zwycięstwo Arsenalu. Sensacja w Dortmundzie