25:20 25:27 24:26 15:25
23.05.2018, 11:30
Liga Narodów, 2018, 1. kolejka

LN: zacięty mecz. Serbki za mocne dla Polek

Po sensacyjnym wtorkowym meczu i pokonaniu Chinek 3:2 (25:18, 17:25, 18:25, 25:22, 12:15) dzień później reprezentantki Polski uległy Serbkom 1:3 (25:20, 25:27, 24:26, 15:25). Biało-czerwone zajmują jedenaste miejsce w tabeli Ligi Narodów.
Reprezentacja Polski siatkarek (fot. PAP)

Zawodniczki prowadzone przez trenera Jacka Nawrockiego dobrze rozpoczęły środową rywalizację z Serbkami, ale nie umiały utrzymać narzuconego poziomu. Pierwszego seta wygrały 25:20.

Po krótkiej przerwie i powrocie na parkiet Polki były zdekoncentrowane, co w bezbłędny sposób wykorzystywały rywalki. Niewiele wskazywało na to, że drugi odsłona rozstrzygnie się "na przewagi" (25:27).

W kolejnych setach Nawrocki próbował odmieniać sytuację rotując składem, ale proste błędy w ataku i zła zagrywka pozbawiały naszych siatkarek cennych punktów.

Biało-czerwone z dwoma zwycięstwami i czterema punktami zajmują odległe jedenaste miejsce w tabeli.

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku