tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Reprezentantka Słowacji nową zawodniczką Ślęzy

Terezia Palenikova będzie broniła w nowym sezonie barw grającej w ekstraklasie koszykarek Ślęzy Wrocław. Sprowadzenie reprezentantki Słowacji jest pierwszym ruchem kadrowym zespołu z Dolnego Śląska przed nowymi rozgrywkami.
fot. Getty

Canada zawodniczką Wisły CanPack

Palenikova ma 23 lata i może grać na pozycji niskiej skrzydłowej i rzucającej. Dla Słowaczki Ślęza będzie pierwszym zagranicznym klubem w karierze. Wcześniej zawodniczka broniła barw BK Petrzalka i Pieszczańskie Czajki.

Trener Ślęzy Arkadiusz Rusin powiedział, że dla młodej Słowaczki przejście do ligi polskiej na pewno jest krokiem naprzód. – Terezia zmienia ligę na mocniejszą i będzie to dla niej sprawdzian. W każdej kolejce będzie rywalizować z dobrymi zespołami, bo liga polska w nowym sezonie będzie wyjątkowo silna. My mamy nadzieję, że będzie u nas się prezentować tak samo dobrze, jak w meczach reprezentacji, które miałem okazję oglądać na żywo – powiedział.

Palenikova jest podstawową zawodniczką reprezentacji Słowacji. W ubiegłym roku wystąpiła w dwóch meczach mistrzostw Europy. Kiedy po mistrzostwach kadra Słowacji została odmłodzona, Palenikova stała się jej czołową postacią.

– To młoda zawodniczka, ale już z dużym doświadczeniem, które zdobywała w europejskich pucharach i w reprezentacji. Liczymy, że zaprocentuje to dobrą grą w Ślęzie – dodał Rusin.

Poza Palenikovą pewne jest, że w nowym sezonie w Ślęzie będzie grać Marissa Kastanek, która ma jeszcze ważny kontrakt z klubem z Wrocławia.