tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: nowy klub Andresa Iniesty

Znana jest już przyszłość Andresa Iniesty, który po 16 latach gry w pierwszym zespole FC Barcelona zdecydował się na zmianę otoczenia. Nowym pracodawcą legendarnego piłkarza będzie japońskie Vissel Kobe. Piłkarz na Twitterze podzielił się zdjęciem z drogi do Azji.
Andres Iniesta (fot. Getty)

Morata znów zmieni klub? Tajemnicze spotkanie

Po tym, jak pomocnik ogłosił decyzję o odejściu, głośno mówiło się o transferze do Chin. Zainteresowanie wyrażały także czołowe kluby europejskie. Ostatecznie Iniesta przystał na propozycję klubu z Kobe, którego z Barceloną łączy postać Hiroshi Mikitaniego. To prezes Vissel, a także właściciel firmy Rakuten, która sponsoruje Dumę Katalonii.

fot. TVP
fot. TVP

Klub Vissel ma siedzibę w portowym mieście Kobe, gra na obiekcie Misaki Stadion Park o pojemności 30 000 widzów. Aktualnie w tabeli japońskiej ekstraklasy plasuje się na siódmej pozycji.

W sezonie 1996/97 zawodnikiem zespołu z Kobe był Duńczyk Michael Laudrup, a obecnie gra w nim m.in. były reprezentant Niemiec polskiego pochodzenia Lukas Podolski.

Iniesta potem powróci do Europy na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii. Piłkarz znalazł się w szerokim składzie na mistrzostwa świata w Rosji.

Wszystkie gole Iniesty dla Barcelony

podobne informacje

Najlepszy zawodnik bez Złotej Piłki? Oto wasz zwycięzca! [wyniki]

Najlepsi piłkarze bez Złotej Piłki. Wybierz numer jeden [głosowanie]

Andres Iniesta powodem konfliktu. Kolega wynosił informacje o Hiszpanie

Barcelona bez kluczowego transferu? Kto będzie strzelać na Camp Nou