Brett Connolly
Philipp Grubauer
Braden Holtby

NHL: Owieczkin w finale. Capitals lepsi od Lightning

Hokeiści Washington Capitals pokonali na wyjeździe Tampa Bay Lightning 4:0 (1:0,2:0,1:0) w siódmym, decydującym meczu finału Konferencji Wschodniej NHL. O Puchar Stanleya zagrają z Vegas Golden Knights.
NHL, finał Konferencji Wschodniej: Tampa Bay Lightning – Washington Capitals (skrót 7. meczu)
Aleksandr Owieczkin (z prawej) (fot. Getty)

Spotkanie było jednym z najważniejszych w karierze Aleksandra Owieczkina. Hokeista Capitals trzy razy został wybrany MVP ligi, ale nigdy nie grał w wielkim finale. Nie dziwi zatem, że Rosjanin był niezwykle zmotywowany od samego początku. W efekcie do bramki gospodarzy trafił już... w 62. sekundzie, popisując się uderzeniem z dystansu.

Andre Burakovsky (fot. Getty) Drugą bramkę goście zdobyli w 29. minucie. Pomógł im w tym doświadczony obrońca Lightning Dan Girardi, który niedaleko przed własną bramką stracił krążek na rzecz Andre Burakovsky'ego.

23-letni Szwed nie zmarnował prezentu i pokonał Andrieja Wasilewskiego. Osiem minut później było już 3:0, a w roli głównej znów wystąpił Burakovsky, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Lightning.

Na cztery minuty przed końcem trener gospodarzy postanowił zdjąć bramkarza, co błyskawicznie wykorzystali hokeiści Capitals. Tym, który strzałem na pustą bramkę ustalił wynik, był Nicklas Backstrom.

Pierwszy mecz finału zostanie rozegrany w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego. Jego gospodarzem będą Golden Knights.

GOLDEN KNHIGHTS W FINALE W DEBIUTANCKIM SEZONIE

NHL, finał Konferencji Wschodniej: Tampa Bay Lightning – Washington Capitals (7. mecz)