tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piotr Przybecki powołał kadrę piłkarzy ręcznych na Hiszpanię. Dwóch debiutantów

Osiemnastu zawodników stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych przed towarzyskim meczem z Hiszpanią (13 czerwca). Wśród powołanych przez Piotra Przybeckiego są wracający do zespołu Kamil Syprzak i Piotr Wyszomirski. Jest też dwóch debiutantów. Transmisja spotkania w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Michał Daszek (fot. PAP/EPA)

Rezerwy zamiast mistrzów. Hiszpanie przylecą do Polski w drugim składzie

Syprzak i Wyszomirski byli nieobecni podczas kwietniowego zgrupowania i meczów towarzyskich z reprezentacją Czech. Oprócz nich do kadry po półrocznej przerwie wraca też lewoskrzydłowy Jan Czuwara. W zespole zajął miejsce Adriana Nogowskiego.

Tomasz Gębala (fot. PGNiG Superliga) W porównaniu z kwietniowymi meczami z Czechami, powołań nie otrzymali ponadto obrotowy Marek Daćko oraz prawy rozgrywający Ignacy Bąk. W kadrze nie ma również kontuzjowanych Tomasza i Macieja Gębalów oraz Mateusza Korneckiego.

Przybecki na zgrupowanie zaprosił z kolei dwóch debiutantów – mowa o rozgrywających Hubercie Korneckim oraz Pawle Krupie. Pierwszy z nich, gracz Wybrzeża Gdańsk, powołanie do kadry otrzymał już jesienią, ale wówczas w treningach z zespołem przeszkodziły mu problemy zdrowotne. Może grać na lewym i środku rozegrania. Krupa, zawodnik Sandra SPA Pogoni Szczecin, w klubie występuje na wszystkich trzech pozycjach w drugiej linii oraz sporadycznie na... lewym skrzydle.

Kadra zgrupowanie rozpocznie 4 czerwca. Przez tydzień trenować będzie w Cetniewie. 11 czerwca przeniesie się do Kalisza, gdzie dwa dni później zmierzy się z Hiszpanami.

Spotkanie rozegrane zostanie w Arenie Kalisz i rozpocznie się o godz. 17:00. Transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

"Dzika karta" nie dla Polski. Koniec marzeń o MŚ 2019

Skład reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Hiszpanią:

Bramkarze: Adam Malcher (Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy)

Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy), Paweł Genda (VfL Luebeck-Schwartau, Niemcy), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Hubert Kornecki (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Krupa (Sandra SPA Pogoń Szczecin), Antoni Łangowski (Gwardia Opole), Paweł Paczkowski (HC Motor Zaporoże, Ukraina), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse HB, Francja)

Skrzydłowi: Jan Czuwara (NMC Górnik Zabrze), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Obrotowi: Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania), Patryk Walczak (Massy Essone HB, Francja)

Lijewski: odmładzanie kadry? Zrobiliśmy to najgorzej jak to było możliwe
Piotr Przybecki: inni też mieli lata posuchy. Nie jesteśmy w średniowieczu!
ME 2020 przełomowe dla Polaków? Awans realny
Przyszłość pod znakiem zapytania. Co dalej z polskimi szczypiornistami?