Roland Garros, Qualification 2018
4. runda
Court 9, Stade Roland Garros

French Open: życiowy sukces Hurkacza. Zagra w turnieju głównym!

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansował do głównej drabinki turnieju wielkoszlemowego. W czwartek pokonał w ostatniej rundzie kwalifikacji Argentyńczyka Marco Trungellitiego 6:3, 4:6, 6:4. Rywala w pierwszej rundzie zmagań na kortach Rolanda Garrosa pozna po piątkowym losowaniu.
Hubert Hurkacz (fot. Getty Images)

French Open: Serena i Venus Williams wystąpią w deblu

Spotkanie decydujące o awansie do turnieju głównego trwało ponad dwie godziny i miało bardzo wyrównany przebieg. Można się jednak było tego spodziewać. Hurkacz zajmuje 189. miejsce w rankingu ATP, jego rywal sklasyfikowany jest zaledwie o jedną pozycję niżej.

W pierwszym secie obaj tenisiści trafiali serwisem. Swoje podanie tylko raz przegrał Argentyńczyk, co zdecydowało o losach tej partii. W drugi obaj panowie zaczęli od... przegrania gemów serwisowych. W ten sam sposób zakończyli seta, który tym razem padł łupem Trungellitiego.

Trzeci set po 39 minutach walki rozstrzygnął na swoją korzyść Polak, odnosząc tym samym największy sukces w seniorskiej karierze singlowej.

W czwartek swój mecz wygrała także Magdalena Fręch. Polka pokonała Rosjankę Witaliję Djaczenko 6:3, 6:2 i awansowała do ostatniej rundy eliminacji. W niej zmierzy się ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.

Hubert Hurkacz: Shapovalov pokazał mi, jak spełniać marzenia