tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niemiecki gwiazdor już latem w PGE VIVE?!

Nie za rok, ale już po zakończeniu obecnego sezonu może zostać sfinalizowany jeden z najgłośniejszych transferów w europejskim szczypiorniaku. Tajemnicę negocjacji między PGE VIVE Kielce a THW Kiel – na łamach portalu ekipa.mk – ujawnił Borko Ristovski.
Andreas Wolff (fot. Getty Images)

Przybecki powołał kadrę na Hiszpanie. Są debiutanci

W październiku 2017 roku kielecki klub ogłosił, że klub wzmocnią Artiom Karalek, Arkadiusz Moryto, Nicolas Tournat, Angel Perez Fernandez i Andreas Wolff.

Nazwisko tego ostatniego wzbudziło najwięcej emocji. Niemiecki bramkarz to mistrz Europy z 2016 roku i brązowy medalista igrzysk olimpijskich. To głównie dzięki znakomitej dyspozycji 26-latka Niemcom udało się sięgnąć po triumf w czempionacie rozgrywanym w Polsce. Bramkarz był rewelacją całej imprezy.

Borko Ristovski (fot. Getty Images) Tyle tylko, że Wolff miał przenieść się do Kielc dopiero od sezonu 2019/2020. Wcześniej bramki VIVE strzec mieli rewelacyjny Filip Ivić oraz Vladimir Cupara, który już od lipca zastąpi w zespole mistrza Polski Sławomira Szmala (zapowiedział zakończenie kariery).

Tymczasem w wywiadzie dla macedońskiego portalu ekipa.mk nowe światło na sprawę rzucił Borko Ristovski. 35-latek to w swojej ojczyźnie legenda szczypiorniaka. Ostatnie dwa sezony spędził w Barcelonie. Tam jednak wypełnił kontrakt i obecnie szuka nowego pracodawcy. Jak sam twierdzi, tym będzie THW Kiel...

– To prawda, że uzgodniłem już z klubem indywidualne warunki kontraktu. Osiągnęliśmy porozumienie w kwestiach zarobków i długości umowy – wyjaśnił Ristovski.

Filip Ivić (fot. PAP) Macedończyk dodał, że transakcja wejdzie w życie jak tylko Andreas Wolff przeniesie się z Kilonii do Kielc. A zdaniem Borkovskiego, THW i VIVE prowadzą intensywne negocjacje, żeby stało się tak już za kilka tygodni!

– Mój menedżer przebywał w Kilonii w ubiegłym tygodniu. Teraz wszystko zależy już tylko od tego, kiedy Kiel i Kelce dojdą do porozumienia – dodał doświadczony bramkarz.

Po ewentualnym odejściu Wolffa, Ristovski byłby w THW Kiel zmiennikiem Niklasa Landina. O wiele bardziej skomplikowana byłaby za to sytuacja w VIVE. Kandydatami do gry w bramce byliby Wolff, Ivić oraz Cupara. Trudno sobie wyobrazić, żeby któryś z nich zaakceptował rolę rezerwowego i miejsce poza meczową kadrą...

Andreas Wolff: już podczas ME myślałem, żeby tutaj grać