tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Żyła: nie przeglądam prasy. Nie ma tam nic ciekawego

– Nie mam problemu z pozycją najazdową, ale muszę pracować na innymi elementami – powiedział skoczek narciarski Piotr Żyła. On i jego koledzy z kadry przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku.
Piotr Żyła (fot. Getty)

Stoch zaczyna sezon na igielicie. "Dają one przyjemność skakania"

Mija nam ono bardzo fajnie. Zaczęliśmy od skakania na najmniejszym obiekcie (K40) potem na normalnej skoczni, następnie K120 w Wiśle-Malince i skończyliśmy na obiekcie K-70 (w Szczyrku). Mieliśmy więc cztery skocznie – powiedział zawodnik.

Nie był on zaskoczony, że już kilka dni po zakończeniu sezonu 2017/2018 rozpoczęły się przygotowania do następnego. Początkowo zawodnicy pracowali nad motoryką, dopiero kilka dni temu rozpoczęli zajęcia na skoczni.

Aby być w formie, to trzeba pracować cały czas. Dzięki temu, że zajęcia zaczęły się praktycznie zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu, nie było nudy – skomentował.

Małysz o zmianie przepisów: to nie będzie duży problem Nie chciał mówić o swoich kłopotach rodzinnych. Delikatne pytanie o tę kwestię skwitował: – Nie przeglądam prasy. Nie zauważyłem więc tam ostatnio nic ciekawego.

Cieszy się za to, że on i koledzy mogą ćwiczyć niedaleko domu: – Zawsze to fajniej jest w naszym kraju. Można oglądać polską telewizję.

Zadeklarował, że będzie śledzić poczynania polskich piłkarzy na zbliżających się mistrzostwach świata. Jeśli mecze wypadną w czasie zgrupowań skoczków, to będzie chciał kibicować wspólnie.

Marcin Bachleda sposobem na sukces polskich skoczkiń?
Wszystko dla kibiców. Skoczkowie poprowadzili trening
Kot: mąż, ojciec i mistrz olimpijski? Dobry scenariusz