tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PZKol wychodzi na prostą? Ugoda z wierzycielem

Polski Związek Kolarski zawarł w piątek ugodę ze swoim największym wierzycielem – firmą Mostostal Puławy S.A. Umowa dotyczy spłaty zadłużenia powstałego w okresie budowy toru kolarskiego w Pruszkowie w latach 2002-08.
(fot. Getty)

Afera w PZKol. Rosnie liczba osób przesłuchiwanych

"Jesteśmy przekonani, iż podpisanie ugody z firmą Mostostal Puławy S.A. i rozłożenie długu na raty jest krokiem milowym w restrukturyzacji Związku i jednym z najważniejszych punktów realizacji programu naprawczego obecnego Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego" – napisano w komunikacie, pod którym podpisał się prezes PZKol Janusz Pożak.

PZKol podziękował Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie w negocjacjach z wierzycielami.

W komunikacie zaznaczono, że "podpisanie ugody otwiera możliwość przywrócenia bezpośredniego finasowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zadań dotyczących realizacji programów związanych ze szkoleniem kolarzy w kategoriach seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych".

"Uważamy, iż takie rozwiązanie jest szansą na pozyskanie nowych sponsorów, jak również pozwoli na odbudowanie wizerunku Związku w kraju i na świecie. Zarząd PZKol będzie w sposób transparentny kontynuował działania z programu naprawczego i zrobi wszystko, aby kolarstwo wróciło do dawnej świetności i cieszyło się sukcesami odniesionymi przez naszych zawodników" – dodano.

Czesław Lang: PZKol w kilka miesięcy stracił wiarygodność
Nie takiego "resetu" się spodziewano. Ministerstwo zakręci kurek z pieniędzmi
PZKol nad przepaścią. "Ministrze, pomóż naszej dyscyplinie"

podobne informacje

Prezes PZKol: nie ma pieniędzy, sponsora, księgowej... Są długi