tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rywal bez argumentów. Szpilka wrócił na zwycięską ścieżkę

Pewna wygrana Artura Szpilki, choć spodziewanych grzmotów nie było. Podczas Narodowej Gali Boksu Polak pokonał jednogłośnie na punkty Dominicka Guinna. Wcześniej na PGE Narodowym zwycięstwa odnieśli też Izuagbe Ugonoh i Ewa "Tygrysica" Piątkowska, która obroniła pas mistrzyni świata WBC.
Artur Szpilka: przed walką miałem spotkanie z charakterną ścianą
Artur Szpilka (fot. PAP)

Rywal przegrał z Izu Ugonohem i... bólem głowy


Choć podczas piątkowego święta sportów walki na PGE Narodowym zaprezentowali się między innymi wspomniani Ugonoh i Piątkowska, a także Rafał Jackiewicz, Marcin Najman czy Tomasz Sarara to fani, co oczywiste, najbardziej czekali na Szpilkę, który pojawił się w ringu jako ostatni.

Dla "Szpili" stawka starcia z Guinnem była ogromna. – Jeśli przegrałby trzeci raz z rzędu, to sam pierwszy będę namawiał go do zakończenia kariery – mówił przed galą na PGE Narodowym jego promotor, Andrzej Wasilewski.

Pomimo presji Polak wyglądał w ringu na wyluzowanego i pewnego siebie. Od początku starał się kontrolować pojedynek, dyktując tempo i utrzymując rywala na dystans prawym prostym.


Inicjatywę miał także w kolejnych odsłonach. Akcentował swoją przewagę w końcówkach rund. Efektownego przyspieszenia, na które czekali kibice jednak nie było...

Szpilka wygrał na punkty po dziesięciorundowej walce i jednogłośnej decyzji sędziów i może już szykować się do pojedynku z nieco bardziej wymagającym rywalem. Guinn tymczasem tuż po zakończeniu występu zapowiedział zakończenie kariery pięściarskiej.

Mocny cios Szpilki. Guinn na deskach
Izu Ugonoh: Kassi powiedział mi, że boli go głowa
Ewa Piątkowska: czasami brakowało wyczucia, ale zostawiłam serce
Grzmoty Dąbrowskiego. Talarek dwa razy na deskach
Narodowa Gala Boksu: Artur Szpilka vs. Dominic Guinn
Narodowa Gala Boksu: Ewa Piątkowska vs. Maria Lindberg
Gala Narodowa Boksu: Robert Talarek vs Norbert Dąbrowski