0
3
2

Liga Realu! Łzy, dramat i gol z innej planety

Real Madryt pokonał Liverpool 3:1 (0:0) i po raz trzynasty w historii sięgnął po triumf w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie. Dla Królewskich to także trzeci triumf z rzędu w Lidze Mistrzów. Kosmiczną przewrotką popisał się Gareth Bale, dwa kuriozalne błędy popełnił bramkarz Loris Karius, a dramat przeżył Mohamed Salah.
Piłkarze Realu Madryt z trzynastym Pucharem Europy (fot. Getty Images)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE Z FINAŁU LIGI MISTRZÓW

JAK PADŁY GOLE?
1:0 (51')
– kuriozalny błąd Kariusa, który wyrzucając piłkę trafił w stojącego przed nim Benzemę i ta wtoczyła się do siatki.
1:1 (55') – dośrodkowanie z rzutu rożnego Milnera, głową zgrał Lovren i z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Mane.
2:1 (64') – Marcelo do Bale'a, a ten KOSMICZNĄ przewrotką pokonał Kariusa. Walijczyk na boisku pojawił się dwie minuty wcześniej.
3:1 (83') – Bale z dystansu, prosto w ręce w Kariusa, a ten... Nie będziemy się pastwić nad bramkarzem Liverpoolu.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?
15'
– Ramos na prawo do Ronaldo, a ten wpadł w pole karne i z ostrego kąta nieznacznie się pomylił.
23' – strzał Firmino z 12. metra zablokowany przez rywali, a mocną dobitkę Alexandra-Arnolda zatrzymał w wielkim stylu Navas.
43' – strzał głową Ronaldo kapitalną interwencją zatrzymał Karius, ale przy dobitce Benzemy był już bez szans. Na szczęście dla Liverpoolu był spalony.
45' – przepiękny przerzut Benzemy do Nacho, a ten z woleja niecelnie. Bardzo ładna akcja Realu.
48' – niefortunna interwencja Lallany, stuprocentowa okazja dla Isco i tylko poprzeczka!
62' – Isco w dogodnej sytuacji, ale jego strzał obronił Karius.
70' – indywidualna akcja Mane, strzał tuż zza pola karnego i słupek. Oj, będziemy mieć z tym piłkarzem problemy na mundialu w Rosji...
74' – Ronaldo sam na sam, ale zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mi Robertson.
82' – strzał Benzemy i znakomita interwencja Kariusa.

Cristiano Ronaldo i Mohamed Salah (fot. Getty Images)

BOHATER MECZU
Mógł nim zostać tylko Gareth Bale. Na boisko wszedł w 61. minucie, a 120 sekund później pokonał Kariusa strzałem z innej planety. Więcej dodawać nie trzeba.

ANTYBOHATER MECZU

W tej kategorii także nie mieliśmy kłopotów z wyborem. Loris Karius przebił Janusza Jojko – bramkarz Liverpoolu wyrzucając piłkę trafił nią w Benzemę i tak The Reds stracili pierwszego gola. Na tym nie koniec – w 83. minucie skompromitował się po raz drugi.

PECHOWIEC MECZU
W pierwszej połowie, po starciu z Ramosem, kontuzji barku nabawił się Mohamed Salah. Egipcjanin opuścił boisko ze łzami w oczach, a według angielskich dziennikarzy uraz wykluczy go również z mistrzostw świata.

Przypomnijmy sobie finał Ligi Mistrzów w Kijowie. Emocjonujący, piękny, ale momentami też kuriozalny (fot. PAP)
Kibice Liverpoolu już przed meczem byli w świetnym nastroju (fot. PAP)
W bojowym nastroju do rozgrzewki podszedł Ronaldo (fot. PAP)
Nieco bardziej stonowany był Mohamed Salah (fot. PAP)
Kibice Liverpoolu mocno zaznaczyli swą obecność także na stadionie (fot. PAP)
Spotkanie poprzedziły występy artystyczne (fot. PAP)
Z daleka wyglądało to tak – imponująco (fot. PAP)
Przywitanie liderów – Salaha i Ronaldo (fot. PAP)
Od początku tempo spotkania było wysokie (fot. PAP)
Czasem było też mniej przyjemnie (fot. PAP)
W bramce Realu kapitalnie spisywał się Keylor Navas (fot. PAP)
Meczem emocjonowali się trenerzy, w tym Zinedine Zidane (fot. PAP)
Duże znaczenie miała gra w powietrzu (fot. PAP)
Tak zaczął się dramat Mohameda Salaha... został sprowadzony na ziemię przez Ramosa (fot. PAP)
Wkrótce potem z oczu Egipcjanina polały się łzy (fot. PAP)
Pocieszali go także gracze Realu, w tym Ramos (fot. PAP)
Egipcjanin najprawdopodobniej nie pojedzie na mundial (fot. PAP)
Dramat przeżywał też Dani Carvajal, który opuścił murawę z powodu kontuzji (fot. PAP)
Tu dobitny obrazek – w takim nastroju był Salah (fot. PAP)
W grze Realu aktywny udział brał Marcelo (fot. PAP)
Dramat, ale z zupełnie innych, czysto sportowych powodów, przeżywał Loris Karius (fot. PAP)
Pierwszego gola w meczu po błędzie bramkarza Liverpoolu strzelił Benzema (fot. PAP)
Prędko wyrównał jednak Liverpool, a dokładnie Sadio Mane (fot. PAP)
Wkrótce potem na boisku pojawił się Gareth Bale, który strzelił przepięknego gola dla Realu (fot. PAP)
Radość Walijczyka była ogromna. Wkrótce strzelił drugiego gola, ale bardzo pomógł Karius (fot. PAP)
Takich powodów do zadowolenia nie miał Juergen Klopp (fot. PAP)
Karius wreszcie pękł. Bramkarz wie, że jego zespół przegrał w dużej mierze przez niego (fot. PAP)
Po meczu zapanowało święto w drużynie Realu, trudno się dziwić (fot. PAP)
Cieszyli się wszyscy. Rezerwowi, gracze podstawowi, sztab (fot. PAP)
Ze zdobycia trofeum szczególnie cieszył się bohater meczu Gareth Bale (fot. PAP)
A tak z triumfu cieszył się cały zespół (fot. PAP)