tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

North, Gambit i Renegades zagrają na ESL One Cologne

Poznaliśmy już prawie całą listę drużyn, które wystąpią na tegorocznej edycji ESL One Cologne. Do grona uczestników dołączyły formacje North, Gambit i Renegades. Ostatnie miejsce w turnieju należeć będzie do zwycięzcy GG.BET Majestic, a tego poznamy dopiero 6 czerwca.
Dauren "AdreN" Kystaubayev (fot. ESL)

Virtus.pro nie zagra na ESL One Cologne

Zakończyły się kwalifikacje dla regionów Europy i Ameryki Północnej. Wśród najlepszych drużyn naszego kontynentu znalazły się zespoły North i Gambit. Duńczycy nie mieli większych problemów podczas eliminacji i odnieśli zwycięstwo we wszystkich meczach. Gambit awansował z drabinki przegranych, ale Kazachowie nie rozegrali ostatniego spotkania z HellRaisers, ponieważ Kirill "ANGE1" Karasiow nie mógł wystąpić w tym meczu. Międzynarodowa formacja zafundowała zatem Gambit darmowy awans na ESL One Cologne.

W Ameryce Północnej do wygrania było tylko jedno miejsce na zawodach w Kolonii. Zgarnęło je Renegades, które przeszło jak burza przez kwalifikacje, oddając tylko jedną mapę w finale przeciwko OpTic Gaming. Ponieważ Australijczycy awansowali z drabinki wygranych, przysługiwała im jedna wygrana mapa na starcie gry. To z pewnością nie zaszkodziło zespołowi Justina "jksa" Savage’a i to właśnie tę formację zobaczymy w Niemczech.

O grę na ESL One Cologne ubiegać się będą także uczestnicy GG.BET Majestic. Co ciekawe, wśród zaproszonych drużyn znajdują się Gambit i North, które już zapewniły sobie udział w głównych zmaganiach. W tej serii kwalifikacji zagra również ALTERNATE aTTaX i zwycięzca GG.BET Majestic Closed Qualifier. Na razie Team Spirit czeka na wygranego spotkania AVANGAR vs. pro100.

Lista uczestników ESL One Cologne aktualnie prezentuje się następująco:
Astralis
BIG
Cloud9
FaZe
fnatic
G2
Liquid
mousesports
Natus Vincere
NiP
SK
B.O.O.T-d[S]
Renegades
North
Gambit