Zbiórki defensywne
34
31

Mistrzowie NBA nadal w grze. Ostatni mecz w Houston

Klay Thompson i Stephen Curry trafili łącznie siedem rzutów za trzy punkty w trzeciej kwarcie, znacznie przyczyniając się do triumfu Golden State Warriors w szóstym meczu finału Konferencji Zachodniej NBA. Koszykarze z Oakland byli o klasę lepsi od Houston Rockets, triumfując 115:86. Ostatni mecz serii w nocy z poniedziałek na wtorek w Toyota Center.
Stephen Curry (fot. Getty)

LeBron utrzymał Cavs przy życiu. Będzie 7. mecz

Goście mieli mieć problemy w związku z brakiem rozgrywającego – Chrisa Paula, lecz zszokowali obrońców tytułu szybkimi czterema rzutami za trzy punkty i po pierwszej części prowadzili 39:22. Do przerwy strata wynosiła już jednak tylko dziesięć punktów.

W dwóch pierwszych kwartach Thompson i Curry trafili tylko 3 na 13 rzutów za trzy, ale w trzeciej zdemolowali Rockets w tym elemencie gry, wygrywając 33:16. Od tamtego momentu prowadzili i nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. W ostatnich 12 minutach przyjezdni zdołali zebrać tylko dziewięć punktów, podczas gdy ich rywale mieli na koncie 31.

Klay Thompson (L) i Stephen Curry (fot. Getty) Thompson zdobył ich 35 (21 w drugiej połowie), a Curry 29 (16). W zespole z Houston najlepiej spisał się James Harden, który zakończył spotkanie z 32 punktami, z czego 15 z nich rzucił w pierwszej kwarcie.

Kevin Durant dorzucił od siebie 23 punkty. Zawodnik Golden State nie rozgrywał siódmego spotkania w serii od finałów w 2016 roku przeciwko Cleveland, w których ostatecznie triumfowali Kawalerzyści.

Draymond Green był zawodnikiem, który miał najwięcej zbiórek w zespole gospodarzy. Dodatkowo zapisał 9 asyst, a jego skuteczność rzutów z gry wynosiła 49,4 proc. Z kolei Harden miał tyle samo asyst, ale mniej zbiórek (7). Piłkę tracił jednak aż 21 razy.