tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hula: wiem, że jest we mnie potencjał

– Brakowało mi skakania – powiedział Stefan Hula po zakończeniu zgrupowania w Szczyrku. Właśnie tam kadra polskich skoczków narciarskich po raz pierwszy miała możliwość ich oddawania od zakończenia sezonu 2017/18. – Znowu chciałem robić to, co kocham – dodał.
Stefan Hula (fot. Getty)

Żyła: nie przeglądam prasy, nie ma tam nic ciekawego

– Z utęsknieniem czekałem na to zgrupowanie – przyznał zawodnik, który mieszka właśnie w tym kurorcie w Beskidzie Śląskim. Podkreślił, że ponieważ był "u siebie" skakał z tym większą przyjemnością. – To na pewno taki miły dodatek, że właśnie tutaj ćwiczyliśmy – zaznaczył.

Chociaż przygotowania Polaków "na sucho" rozpoczęły się kilka dni po ostatnim konkursie poprzedniego sezonu, to zdaniem Huli on i pozostali kadrowicze mieli możliwość, aby odpowiednio odpocząć. Przyznał, że brak dłuższej przerwy w zajęciach zdaje egzamin. Poza tym on i koledzy mieli "odpoczynek psychiczny".

– Nie było wyjazdów za granicę, zawodów. Był też czas, choć nie za dużo, aby pobyć z bliskimi – podkreślił.

Wspomniał, że następnej zimy zdecydowanie docelową imprezą będą mistrzostwa świata, ale cały sezon jest ważny, każdy konkurs. – Nie może być tak, że z dobrej strony pokażemy się tylko w jednych zawodach – nadmienił Hula.

Stefan Hula (fot. Getty) Miniony sezon na pewno może zaliczyć do bardzo udanych. Zdobył mistrzostwo Polski, a dzięki jego pomocy biało-czerwoni w zmaganiach drużynowych zajęli kolejno: trzecie miejsce w mistrzostwach świata w lotach, pierwsze w konkursie PŚ w Zakopanem i trzecie w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

– To już jednak historia. Teraz skupiam się na tym co przede mną i na pracy, aby być jeszcze lepszym. Na pewno wiele rzeczy mogę jeszcze poprawić, począwszy od pozycji najazdowej, prędkości na rozbiegu, kierunku odbicia. Poprawiając te elementy można dużo zyskać w trakcie zawodów – powiedział.

Przyznał, że byłoby miło, gdyby w nadchodzącym sezonie osiągnął sukcesy indywidualne na międzynarodowej arenie. – Wiem, że jest we mnie potencjał – podsumował Hula, któremu nie udało się dotychczas indywidualnie stanąć na podium PŚ czy imprezy mistrzowskiej.

Małysz o zmianie przepisów: to nie będzie duży problem
Wszystko dla kibiców. Skoczkowie poprowadzili trening
Kot: mąż, ojciec i mistrz olimpijski? Dobry scenariusz
Stoch: po Turnieju Czterech Skoczni przez tydzień byłem nie do użycia
Stoch o nauce: miałem umowę z mamą
Stoch: studia skończyłem tylko dzięki żonie
Letnie Grand Prix w TVP. "To przełomowa umowa"
"Ogromne przeżycia". Stefan Hula podsumowuje sezon

podobne informacje

Vikersund: Stoch wysoko na drugim treningu

Vikersund: trening dla Johanssona, Hula w czołówce