tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Salah zagra na mundialu? Lekarz kadry nastawiony optymistycznie

Mohamed Salah doznał kontuzji w finale Ligi Mistrzów po faulu Sergio Ramosa. Pierwsze informacje na temat zawodnika nie były optymistyczne. Teraz jednak coraz więcej wskazuje na to, że Egipcjanin zagra na mundialu.
Mohamed Salah (fot. Getty Images)

Niepewna przyszłość Ronaldo. "Wkrótce ogłoszę decyzję"

Schodząc z boiska, Salah miał łzy w oczach. Już po kilkudziesięciu minutach pojawiły się doniesienia medialne, w których dziennikarze – z brytyjskim BBC na czele – informowali, że zawodnik nie zagra w mistrzostwach świata w Rosji. Egipcjanie nie stracili jednak nadziei.

Optymistycznie nastawiony jest lekarz tamtejszej reprezentacji – Mohamed Aboul-Ela, który wierzy w udział największej gwiazdy reprezentacji w turnieju. Za pośrednictwem Twittera poinformował, że dostał wstępne diagnozy z Liverpoolu, po których stwierdził, że Salah będzie w stanie pomóc reprezentacji na mundialu.

Doniesienia te potwierdził także Adriano Del Monte – dziennikarz beIN sports. Wskazał, że kontuzja, której doznał Salah wymaga zazwyczaj od dwóch do trzech tygodni leczenia. Oznacza to, że Egipcjanin powinien być zdolny do gry na mundialu.

Mistrzostwa świata mają być dla Salaha wyjątkowo ważne. Jego reprezentacja awansowała na nie po raz pierwszy od 1990 roku. W grupie zagra na nich z Rosją, Urugwajem i Arabią Saudyjską.

Zinedine Zidane: Liverpool dorównuje nam na wszystkich poziomach
Mohamed Salah: ja, Mane i Firmino prezentujemy ten sam poziom
Finał Ligi Mistrzów: Dariusz Szpakowski komentuje mecz Real – Liverpool [wideo]

podobne informacje

Znakomite nazwiska wśród kandydatów na piłkarza roku w Afryce

Piękne zachowanie Mohameda Salaha. "Pomaga mieszkańcom swojej wioski"

Salah... jak Ronaldo. Pomnik Egipcjanina obiektem kpin

Nie Mohamed Salah, nie Sadio Mane. Oto najszybszy piłkarz Liverpoolu