tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w kajakarstwie: triumf Walczykiewicz, trzy miejsca na podium

Trzy medale zdobyli polscy kajakarze w niedzielnych finałach Pucharu Świata w Duisburgu. Zwycięstwo w konkurencji K1-200 odniosła Marta Walczykiewicz, natomiast drugie miejsca zajęły Karolina Markiewicz z Heleną Wiśniewską (K2-200) oraz żeńska osada K4-500.
PŚ w Duisburg: zwycięstwo Marty Walczykiewicz na 200 metrów!
Marta Walczykiewicz (fot. Getty)

PŚ w kajakarstwie: dwa srebrne medale biało-czerwonych

Rywalki toczyły równą walkę z Walczykiewicz do połowy dystansu. Po półmetku utytułowana Polka wyszła na prowadzenie i zdecydowanie wygrała. Druga z Polek – Dominika Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz) – zajęła ósmą pozycję.

Drugie były też w finale Markiewicz (AS Politechnika Opole) i Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) w sprincie na 200 m. Polki dobrze wystartowały i niemal od początku trzymały się tuż za faworytkami z Nowej Zelandii Lisą Carrington i Aimee Fisher.

Również na drugiej pozycji udział w regatach zakończyła startująca na 500 m czwórka Włodarczyk, Anna Puławska, Karolina Naja (obie (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Katarzyna Kołodziejczyk (KTW Kalisz). Zwyciężyły Nowozelandki.

Z kolei Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz) i Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) zajęli czwarte miejsce, a Łukasz Nowak (AZS AWF Poznań) i Grzegorz Bryński (AZS AWF Gorzów Wlkp.) ósme w finale C2 na 200 m. Szósty w C1 na 500 m był Tomasz Kaczor (Warta Poznań).

W sobotę biało-czerwoni dwa razy stanęli na podium. Puławska zajęła drugie miejsce w finale K1 na 500 m, a na tej samej pozycji uplasowali się też Kitewski i Barniak w rywalizacji kanadyjkarzy na tym samym dystansie.

Zawody w Duisburgu były drugimi i ostatnimi w tym sezonie.

Kajakarstwo, Puchar Świata w Duisburgu (dzień 2.)

podobne informacje

Rosyjski kajakarz Korowaszkow zdyskwalifikowany na cztery lata

Marta Walczykiewicz nie skończyła sezonu, jak większość zawodników. Leci na podbój Rosji i Chin

Wielokrotna medalistka olimpijska – Osypenko-Radomska zdyskwalifikowana na cztery lata

MŚ kajakarzy. "Puławska jest kandydatką do medalu w Tokio"