Zbiórki defensywne
31
39

James znów to zrobił! Cavaliers w finale NBA

Cleveland Cavaliers zostali pierwszymi finalistami NBA w sezonie 2017/2018. W nocy z niedzieli na poniedziałek Kawalerzyści pokonali na wyjeździe Boston Celtics 87:79. Znakomity mecz rozegrał LeBron James, który zdobył 35 punktów i miał 15 zbiórek.
LeBron James (fot. Getty Images)

Drużyna z Cleveland nie była w stanie pokonać Bostonu na wyjeździe w żadnym z trzech spotkań serii. Mało tego, Celtics byli niepokonani na własnym parkiecie w tegorocznej fazie play-off. Faworytem ostatniego, siódmego starcia była drużyna prowadzona przez Brada Stevensa.

Długimi minutami rywalizacja toczyła się pod dyktando gospodarzy. Celtowie doskonale rozpoczęli spotkanie. W drugiej kwarcie prowadzili nawet różnicą dwunastu punktów, ale doświadczeni goście szybko odrobili straty.

LeBron James (L), J.R. Smith (P) (fot. Getty) Pod koniec trzeciej kwarty Cavaliers przejęli kontrolę nad meczem. Znakomicie grał James, który na parkiecie spędził 48 minut. W tym czasie rzucił 35 punktów, miał 15 zbiórek i dziewięć asyst.

Lidera zespołu z Cleveland wspierali Jeff Green (19 punktów), Tristan Thompson (10 punktów) i J.R. Smith (12 punktów).

Wśród gospodarzy zabrakło wsparcia dla Jaysona Tatuma i Ala Horforda. Obaj zagrali na wysokim poziomie. Pozostali nie udźwignęli jednak rangi meczu. Fatalną skuteczność miał Terry Rozier (2/14 z gry). Nie popisali się też Marcus Smart (1/10 z gry) i Jaylen Brown (12 punktów i 5/18 z gry).

W finale Cavaliers zmierzą się ze zwycięzcą siódmego meczu pomiędzy Houston Rockets a Golden State Warriors. Tytułu sprzed roku bronią Wojownicy.