tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bayern z apetytem na gwiazdę. "Jest priorytetem"

Bayern Monachium chce w następnym sezonie zatrzeć złe wrażenie po porażce w finale Pucharu Niemiec i odpadnięciu z Ligi Mistrzów w 1/2 finału. Z tego względu w stolicy Bawarii planują głośny transfer z udziałem gwiazdora Realu Madryt...
Gareth Bale (fot. Getty Images)

Wietrzenie szatni. Hiszpanie na wylocie z Bayernu

Zdaniem angielskiego "The Telegraph" monachijczykom bardzo zależy, by pozyskać Garetha Bale'a. Walijczyk został bohaterem sobotniego finału Ligi Mistrzów, gdy zdobył dwie bramki, ale generalnie nie jest zadowolony ze swojej pozycji w Madrycie i chciałby regularnie pojawiać się w pierwszym składzie.

Również i działacze Królewskich odczuwają niedosyt związany z walijskim skrzydłowym. Piłkarz zbyt często łapie kontuzje i ma spore wahania formy. Niewykluczone, że zmiana barw pozowliłaby mu ustabilizować dyspozycję.

Transfer Bale'a byłby odpowiedzią na głosy krytyków, którzy nie szczędzili cierpkich słów pod adresem Bawarczyków po tym, jak ci przedłużyli umowy z Franckiem Riberym oraz Arjenem Robbenem. Pozyskanie 28-latka byłoby powiewem świeżości i dużym wzmocnieniem skrzydeł.

Taki ruch byłby jednak szalenie kosztowny. Walijczyk jest wyceniany na 70 milionów euro według portalu Transfermarkt.de, a jego umowa z klubem obowiązuje jeszcze przez cztery lata. Niemieccy dziennikarze uważają jednak, że Bale "jest priorytetem działaczy" i będą usilnie starać się o jego pozyskanie latem.

Znakomicie poinformowany w sprawach Bayernu dziennikarz Christian Falk potwierdził, że klub interesuje się piłkarzem, a sam zainteresowany wyobraża sobie tę przeprowadzkę.

(fot. Twitter)
Kovac: krytyka Lewandowskiego nie jest uzasadniona

podobne informacje

Giggs znalazł sposób na urazy. Specjalne auto dla Bale'a

Bale: kpiliśmy z niego, a on nas zaskoczył umiejętnościami

Bale na wylocie? Trudny czas Walijczyka

Kłopoty Realu: Bale nie zagra w Gijon. Co z Bayernem?