tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zmiany w Czarnych Radom. Nowa pozycja Ruciaka

Michał Ruciak w sezonie 2018/19 będzie siatkarzem Cerrad Czarnych Radom – poinformował występujący w ekstraklasie klub. 35-letni zawodnik, który dotychczas był przyjmującym, teraz ma grać na pozycji libero.
Michał Ruciak (fot. PAP)

35-letni Ruciak ostatnie dwa lata spędził w Stoczni Szczecin. – Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Michała do naszego zespołu, który w nowym sezonie będzie występować na pozycji libero. Był to jeden z naszych warunków, jeśli chciał u nas grać w nadchodzącym sezonie. Zależało nam, by był to zawodnik przede wszystkim z dobrym przyjęciem, a Michał przez wiele lat udowadniał swoją ogromną wartość i umiejętności, będąc jednym z najlepszych zawodników w tym elemencie w PlusLidze – stwierdził cytowany na stronie klubu trener radomskiej ekipy Robert Prygiel.

Przyjście Ruciaka to również szansa rozwoju dla naszego drugiego libero Kacpra Wasilewskiego. Michał charakteryzuje się również ogromną wolą walki na boisku, którą mam nadzieję będzie się wykazywać w barwach Cerrad Czarnych Radom – dodał.

Ruciak w przeszłości występował m.in. w PGE Skrze Bełchatów, AZS Olsztyn i Zaksie Kędzierzyn-Koźle.

Ma on na koncie 166 meczów rozegranych w reprezentacji Polski. W 2009 roku wraz z drużyną narodową zdobył mistrzostwo Europy, dwa lata później sięgnął w imprezie po brąz, a w 2012 r. triumfował w Lidze Światowej.

To drugi siatkarz pozyskany przez Czarnych przed nowym sezonem. Wcześniej poinformowano o podpisaniu kontraktu ze słoweńskim środkowym Alenem Pajenkiem, który ostatnio bronił barw włoskiego Marmi Lanza Werona.

Cerrad Czarni w minionym sezonie w polskiej ekstraklasie zajęli 10. miejsce.

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku

podobne informacje

MŚ w siatkówce. Finał Polska – Brazylia w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji [TRANSMISJA]

Ruciak i Zarzycki o zwycięstwie nad Serbią. "Z taką grą możemy pokonać każdego"

Przed ME siatkarzy: osiem lat po złocie Castellaniego

Ruciak: mam nadzieję, że do świąt już nie przegramy