Zwycięstwo Hurkacza. Polak zagra z Ciliciem

Hubert Hurkacz wygrał z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem 6:2, 6:2, 3:6, 6:3 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Polak awansował tym samym do kolejnego etapu zawodów, gdzie zmierzy się z Marinem Ciliciem.
Hubert Hurkacz (fot. getty images)

Rankingi WTA: kolejny spadek Radwańskiej

W światowym rankingu Hubert Hurkacz plasuje się na 188. pozycji. Starszy o sześć lat Tennys Sandgren jest 54. w tym zestawieniu. Amerykanin szerszej publiczności dał się poznać, gdy w tegorocznym Australian Open dotarł niespodziewanie do ćwierćfinału. Wyeliminował m.in. Szwajcara Stana Wawrinkę i Austriaka Dominica Thiema.

Tym razem to Polak okazał się lepszy od bardziej doświadczonego rywala i awansował do drugiej rundy turnieju French Open na kortach ziemnych w Paryżu. Debiutując w wielkoszlemowej rywalizacji, zdołał pokonać go 6:2, 6:2, 3:6, 6:3.

Mecz Hurkacza z Sandgrenem został przerwany po dwóch setach z powodu padającego deszczu. Po powrocie na kort Polak zdołał utrzymać bardzo dobrą dyspozycję i zakończyć mecz w czterech setach.

W drugiej rundzie 21-letni wrocławianin, który do zasadniczej części paryskiego turnieju awansował z trzystopniowych kwalifikacji, zmierzy się z rozstawionym z "trójką" Chorwatem Marinem Cilicem.

Hurkacz dołączył tym samym do Magdaleny Fręch, która już w niedzielę wywalczyła w Paryżu awans do drugiej rundy. Mecz otwarcia przegrała natomiast Magda Linette, a w kwalifikacjach odpadł Kamil Majchrzak.