tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Czerwiński podpisał umowę z Piastem Gliwice

Działacze Piasta Gliwice wykupili z Legii Warszawa obrońcę Jakuba Czerwińskiego, który wiosną grał w piłkarskiej ekstraklasie w śląskim klubie na zasadzie wypożyczenia.
Jakub Czerwiński i Cristiano Ronaldo (fot. Getty)

Ekstraklasa nagrodzi Legię. Duże pieniądze za tytuł

Piast skorzystał w ten sposób z opcji pierwokupu i podpisał z 26-letnim stoperem umowę obowiązującą do końca czerwca 2012.

– Cieszę się, że tak potoczyła się moja sytuacja. Przez ten okres, który występowałem w Piaście zdobyłem zaufanie i zdecydowano się mnie zakontraktować na dłużej. Jestem przekonany, że trudne doświadczenia z ubiegłego sezonu potraktujemy jako lekcję i będziemy mocniejszą drużyną – powiedział zawodnik, cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta.

Gliwiczanie do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w ekstraklasie i zapewnili je sobie po wygranej na finiszu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 4:0.

Czerwiński przychodząc w styczniu do Piasta podkreślał, że zależy mu na grze i nie traktuje odejścia z mistrza Polski jako kroku wstecz.

Od razu zyskał miejsce w podstawowym składzie ekipy trenera Waldemara Fornalika i uznanie kibiców, doceniających jego twardą i skuteczną grę. Obrońca wystąpił wiosną w 15 spotkaniach, strzelił jednego gola.

PZPN i rząd mówią "nie" stadionowym chuliganom

podobne informacje

Jakub Czerwiński: w domu byłem nieznośny, w klubie przyklejałem uśmiech