20:25 20:25 23:25
30.05.2018, 16:30
Liga Narodów, 2018, 1. kolejka

LN: Brazylijki za mocne. Kolejna porażka Polek

Reprezentacja Polski przegrała z Brazylią 0:3 (20:25, 20:25, 23:25) w drugim spotkaniu trzeciego turnieju Ligi Narodów siatkarek. Biało-czerwone w holenderskim Apeldoorn zagrają jeszcze z Koreą Południową.
Polskie siatkarki (fot. PAP)

Samotność liderki. Sukces siatkarek w rękach Smarzek?

Polki, które w pierwszym meczu przegrały z Holenderkami 0:3, spotkanie z brązowymi medalistkami ostatnich mistrzostw świata rozpoczęły nieźle, od prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Rywalki z każdą kolejną akcją popełniały jednak coraz mniej błędów i ustawiały skuteczny blok, dzięki czemu wypracowały sobie trzy punkty przewagi. Biało-czerwone nie zdołały już odrobić strat i przegrały pierwszą partię 20:25.

W drugim secie rywalizacja długo toczyła się punkt za punkt. Dobrze w ataku radziły sobie Agnieszka Kąkolewska i Malwina Smarzek, wspierane przez Natalię Mędrzyk i Martyna Grajber. Wśród Brazylijek nie do zatrzymania była jednak Tandara Caixeta, która radziła sobie z polskim blokiem. Doświadczona, 29-letnia atakująca wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie, a seta (25:20) zamknęła atakiem z prawego skrzydła Ana Carolina da Silva.

Jacek Nawrocki (fot. PAP) Trzecia partia miała praktycznie taki sam przebieg, jak dwie poprzednie. Zawodniczki Jacka Nawrockiego długo "trzymały" wynik, wychodząc nawet na minimalne prowadzenie. W połowie seta rywalki znów popisały się lepszą skutecznością i mimo ambitnej postawy Smarzek, która wzięła na siebie ciężar gry w ataku, Polki przegrały 23:25 i cały mecz 0:3.

Po ośmiu spotkaniach biało-czerwone mają na koncie dwa zwycięstwa oraz sześć porażek i z pięcioma punktami zajmują 14. miejsce w tabeli Ligi Narodów. Prowadzą Amerykanki (22 pkt), które o jedno "oczko" wyprzedzają Serbki i Brazylijki.

Polki w czwartek, w ostatnim meczu turnieju w Apeldoorn, zagrają z Koreą Południową. Azjatki w pierwszym spotkaniu 1:3 uległy Canarinhos, a w środę zmierzą się z Holenderkami.