tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Podróż do Europy albo brak walki. Wilder musi wybierać

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) i promotor Eddie Hearn są niemal pewni, że do walki z Deontay'em Wilderem (40-0, 39 KO) nie dojdzie na terytorium USA. Jeśli pretendent do tytułu nie zgodzi się na podróż na Starty Kontynent, pięściarz z Wielkiej Brytanii zmierzy się z Aleksandrem Powietkinem.
Anthony Joshua (fot. Getty Images)

Włodarczyk przed walką: muszę żądlić jak pszczoła

Długo nie widzieliśmy problemów w tym temacie, ale nikt nie dawał znaków i odpowiedzi. Od podjęcia decyzji dotyczącej kolejnego starcia AJ-a dzielą nas najprawdopodobniej dwa tygodnie. Powrót planujemy na wrzesień. Jest dużo niewiadomych, ale nadal skupiamy się przede wszystkim na walce z Wilderem – stwierdził Hearn.

Jeśli Wilder odmówi zagranicznej podróży, obowiązkowym pretendentem WBA będzie Powietkin. – Pojedynek w USA to najbardziej lukratywna opcja, jednak Anthony jest skłonny wziąć mniejsze pieniądze, by zyskać przewagę wynikającą z bycia gospodarzem starcia – zaznaczył promotor.

W przypadku przerwania negocjacji przeciwnikiem Deontaya zostanie Dominic Breazeale (19-1, 17 KO), obowiązkowy pretendent WBC.

Włodarczyk: rywal chce mnie znokautować? Good luck!

podobne informacje

Kownacki chce mistrzów. "Joshua lub Wilder? Nie ma różnicy!"

"Dajcie mi Wildera!" Anthony Joshua zapowiada kolejną walkę. Wielkie starcie w kwietniu?

Klasa mistrza poza ringiem. Joshua w szatni Powietkina (wideo)

Gala w Londynie: Anthony Joshua znokautował Aleksandra Powietkina w walce wieczoru na Wembley