tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szalpuk wraca do składu mistrzów Polski

Przyjmujący siatkarskiej reprezentacji Polski Artur Szalpuk ponownie będzie występował w PGE Skrze Bełchatów. Do drużyny mistrzów Polski 23-letni zawodnik wraca po sezonie, w którym wywalczył brązowy medal z Treflem Gdańsk.
Artur Szalpuk (fot. PAP)

O podpisaniu dwuletniego kontraktu z reprezentantem kraju klub z Bełchatowa poinformował w czwartek. To czwarty nowy siatkarz w kadrze tego zespołu.

Szalpuk w PGE Skrze występował w sezonie 2016/2017 i zdobył z nią srebrny medal mistrzostw Polski. Przez ostatni rok grał w barwach Trefla. Wystąpił w 36 ligowych meczach, w których zdobył 496 punktów - 421 atakiem, 46 blokiem i 29 zagrywką. Siedmiokrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem meczu (MVP).

Po powrocie do Bełchatowa na internetowej stronie klubu Szalpuk przyznał, iż nie obawia się stwierdzenia, że "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki".

Nie wierzę w takie rzeczy, jak czarny kot przebiegający przez drogę, w tej sytuacji także jestem pozytywnie nastawiony. Wiadomo, że zawsze trudniej obronić tytuł, niż go zdobyć, ale podejmiemy się tego i mam nadzieję, że się uda – wyjawił nowy przyjmujący PGE Skry.

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku

podobne informacje

Antiga: Polacy muszą... zmienić trenera [WYWIAD]

Mistrzostwa świata siatkarzy: oceny Polaków po turnieju. Bartosz Kurek blisko ideału

Turniej życia Bartosza Kurka. Świetne statystyki MVP

Mistrzostwa świata siatkarzy: Bartosz Kurek wybrany przez kibiców najlepszym siatkarzem finału