tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec epoki Zidane'a. Real Madryt bez trenera

Po trzech sezonach pracy na Santiago Bernabeu Zinedine Zidane postanowił zrezygnować z roli pierwszego szkoleniowca Realu Madryt. Francuz zgarniał z Królewskimi trzy razy Ligę Mistrzów. Poprowadził drużynę w 149. spotkaniach. Wygrał 104, przegrał 16, a remisem zakończyło się 29 meczów.
Zinedine Zidane (fot. Getty Images)

Zidane zapytany o Kloppa. "Nie był taki zły"

Żeby ten klub dalej wygrywał, potrzebna jest zmiana i nowy trener. Nowy głos i nowy sposób pracy szkoleniowca. Nie szukam nowego zespołu na kolejny sezon – przekazał Francuz na czwartkowej konferencji prasowej.

Mówiłem, że zawsze będę walczył o pozostanie w Realu. Być może niedokładnie wyraziłem to, co miałem na myśli. W tym klubie może zdarzyć się wszystko. Kończy się dzień, zaczyna nowy i tylko on się liczy. Dla mnie następnego nie będzie.To trudny moment, ale nie jest smutny. Zawsze będę blisko klubu. Nic się nie dzieje – podsumował.

Nie spodziewałem się takiej decyzji. To trudny dzień. Gdy się o niej dowiedziałem, byłem w szoku – stwierdził Florentino Perez, prezes Realu.

W listopadzie 2010 roku mianował on Zidane'a doradcą pierwszej drużyny. Francuz miał być do dyspozycji prezesa i trenera, a do jego zadań należało między innymi udzielanie się w spotkaniach i czynnościach związanych z Ligą Mistrzów, uczestnictwo w treningach i zgrupowaniach zespołu oraz w spotkaniach przedmeczowych.

Od lipca 2011 pełnił funkcję dyrektora sportowego drużyny, zastępując Jorge Valdano. 26 czerwca 2013 roku Carlo Ancelotti poinformował, że Zidane i Paul Clement obejmą stanowiska jego asystentów. W styczniu 2014 Francuz uzyskał dyplom Centrum Prawa i Ekonomii Sportu w Limoges.

Dwa lata później objął stanowisko pierwszego szkoleniowca Królewskich. Wygrał z nimi trzy razy z rzędu Ligę Mistrzów, co wcześniej nie udało się żadnej drużynie.

Wspólnie z Realem wygrał również ligę hiszpańską, dwa Superpuchary Hiszpanii, Superpuchar Europy oraz dwa Klubowe Mistrzostwa Świata.

podobne informacje

Fatalne statystyki Realu Madryt. Najgorzej od dwudziestu lat

Przegrana Realu i "upadek" Atletico. Pierwsza taka wpadka w erze Simeone

Wpadka Realu Madryt w Pucharze Króla. Kolejna przegrana Królewskich

Media: Krzysztof Piątek zwiąże się z superagentem