tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znakomity finisz Polaków. Żużlowcy gotowi do imprezy sezonu

Polska pokonała Szwecję 54:36 w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Poznaniu. Dla biało-czerwonych był to ostatni sprawdzian przed finałem Speedway of Nations, który zostanie rozegrany w dniach 8-9 czerwca we Wrocławiu.
Maciej Janowski (L), Peter Ljung (P) (fot. PAP/Bartosz Jankowski)

Polacy do spotkania przystąpili bez filarów kadry – Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka. Obaj w czwartek zdecydowali się na występ w Memoriale Edwarda Jancarza. O zwolnienie ich z kadrowych obowiązków mocno zabiegała Stal Gorzów – organizator turnieju.

Marek Cieślak przystał na propozycję gorzowian. Polacy pod nieobecność Zmarzlika i Dudka nie mieli jednak problemów z pokonaniem rywali, mimo że nie najlepiej dysponowany tego dnia był Grzegorz Zengota . Żużlowiec z Zielonej Góry punkty zdobył tylko w ostatnim, wygranym przez niego wyścigu.

Szwedzi dotrzymywali kroku biało-czerwonym do połowy zawodów. Po dziewięciu wyścigach było tylko 28:26 dla Polski. W końcówce Polacy wygrali czterokrotnie 5:1 i nie pozostawili żadnych szans przeciwnikom.

Najlepszym zawodnikiem w zespole Cieślaka był Maciej Janowski (13 pkt.). Dwucyfrową zdobycz punktową zapisali też na swoim koncie Janusz Kołodziej (11+1) i Jarosław Hampel (11+1).

podobne informacje

Polska – Reszta Świata: po piętnastu latach żużel wraca na Stadion Śląski [TRANSMISJA]

MŚ par na żużlu: Polska na półmetku szósta. Prowadzi Wielka Brytania

Cieślak zaczyna selekcję. Znamy skład reprezentacji Polski

Polscy żużlowcy zmierzą się towarzysko z Australią w Pile