tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Diablo" o Szpilce: wyrównamy wszystkie rachunki w ringu

W sobotę 2 czerwca na gali KnockOut Boxing Night #2 w Rzeszowie Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 38 KO) skrzyżuje rękawice z Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO). Potyczka z potężnie bijącym Nigeryjczykiem ma dać odpowiedź na pytania dotyczące dalszych sportowych losów dwukrotnego mistrza świata kategorii junior ciężkiej. Transmisja od 20:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 23:55 w TVP1.
Krzysztof Włodarczyk i Artur Szpilka (fot. Getty Images)

WOJNA Z POLICJANTEM, NIGERYJSKI KOSZMAR I PREZYDENT. "DIABLO" POD ŚCIANĄ

Wierzę, że jeśli wygram, to nadal pozostanę w grze o pasy – powiedział "Diablo". – Jednak przegrana z Durodolą w mojej opinii nie da mi już perspektywy nawiązania rywalizacji z czołówką. To będzie dla mnie sygnał, że marzenie o odzyskaniu mistrzowskiego tytułu należy już porzucić na dobre.

W środowisku bokserskim od dłuższego czasu mówi się dużo o ewentualnej konfrontacji Włodarczyka z Arturem Szpilką (20-3, 15 KO). Zwolennikiem tego zestawienia jest między innymi promotor obu pięściarzy Andrzej Wasilewski, w którego opinii to "największa obecnie walka do zorganizowania w polskim boksie".

"Diablo" na starcie ze "Szpilą" jest otwarty, tym bardziej, że relacje pomiędzy zawodnikami od dawana są bardzo napięte.

Jeśli chodzi o występy w wadze ciężkiej, to tak naprawdę interesuje mnie tylko Szpilka. Spotkamy się i wyrównamy wszystkie rachunki w ringu! – zapowiedział mający na swoim koncie osiem zwycięskich pojedynków o mistrzostwo świata Włodarczyk. – W tej chwili jednak o nim nie myślę, jest mi obojętny, teraz liczy się Durodola.

W sobotę muszę wyjść do ringu i zrobić swoje, jeśli oddam pole takiemu zawodnikowi jak Durodola, to skończy się to dla mnie źle i zdaję sobie z tego sprawę – dodał "Diablo".

W Rzeszowie między linami oprócz Krzysztofa Włodarczyka zaprezentują się także międzynarodowy mistrz Polski wagi półciężkiej Paweł Stępień (9-0, 8 KO), utalentowany Fiodor Czerkaszyn (9-0, 6 KO) i pogromca Alberta Sosnowskiego Łukasz Różański (8-0, 7 KO).

Włodarczyk: rywal chce mnie znokautować? Good luck!
Łapin: Czerkaszyn ma warunki, ale bądźmy spokojni
Czerkaszyn: ostatnio było szybko, ale jestem gotowy na pełen dystans
Krzysztof Włodarczyk: to nie jest walka o być, albo nie być
Zyśk: teraz będę walczył w innej kategorii. Nie wiem dlaczego

podobne informacje

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

Ekspresowa wygrana. Diabelski lewy "Diablo"

Walka Krzysztof "Diablo" Włodarczyk – Al Sands już dziś. Transmisja w Telewizji Polskiej!

"Diablo" Włodarczyk: muszę go szybko przystopować