tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Z policjantem o powrót na szczyt. "Diablo" gotów na walkę

Przed nami druga odsłona KnockOut Boxing Night. Głównym wydarzeniem gali w Rzeszowie będzie starcie Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (59-4-1, 38 KO) z Olanrewaju Durodolą (27-4, 25 KO). Były policjant z Nigerii, podobnie jak Polak, walczy o powrót na szczyt. Transmisja z KnockOut Boxing Night od 20:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 23:55 w TVP 1.
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (fot. 400mm)

"Diablo" o Szpilce: wyrównamy wszystkie rachunki w ringu

Pięściarze byli już w światowej czołówce. W ostatnim czasie mistrzostwo świata z głowy wybijali im jednak Rosjanie. Pół roku temu Włodarczyk został znokautowany w trzeciej rundzie pojedynku z Muratem Gassijewem na gali w New Ark.

Durodoli drogę po największe sukcesy tymczasowo zamknął natomiast Dmitri Kudriaszow, nokautując go w piątej rundzie pojedynku w Akrze, we wrześniu 2017 roku. Co ciekawe, Nigeryjczyk wcześniej sensacyjnie wygrał z Rosjaninem na gali w Kazaniu. Podczas rewanżu w Ghanie nie zdołał jednak powtórzyć sukcesu.

Walka o powrót na szczyt

W tym momencie obaj pięściarze stoją przed szansą powrotu na szczyt. Pojedynek w Rzeszowie ma zadecydować o tym, który z zawodników wciąż pozostanie w grze o najwyższe cele. Nie ukrywa tego sam "Diablo".

– Wierzę, że jeśli wygram, to nadal pozostanę w grze o pasy. Jednak przegrana z Durodolą w mojej opinii nie da mi już perspektywy nawiązania rywalizacji z czołówką. To będzie dla mnie sygnał, że marzenie o odzyskaniu mistrzowskiego tytułu należy już porzucić na dobre – powiedział były mistrz świata.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk podczas walki z Muratem Gassijewem (fot. getty images)

Moc i wsparcie od policji

Durodola nigdy nie zdołał wywalczyć mistrzowskiego pasa. Jest to jednak jedno z jego marzeń, do którego zbliży się, jeśli zdoła pokonać "Diablo". Jak na razie ma bardzo dobre statystyki. Na ringu przegrał tylko cztery razy, przy 27 zwycięstwach, z których 25 odniósł po znokautowaniu rywala.

Nigeryjczyk może liczyć także na wsparcie… policji. Zanim zajął się zawodowo boksem pracował bowiem jako funkcjonariusz. Włodarczyk z pewnością nie będzie miał łatwego zadania. Polak, który był już w posiadaniu pasa mistrza świata wagi junior ciężkiej jest jednak zdeterminowany do tego, aby wrócić do światowej czołówki. W Rzeszowie między linami oprócz Włodarczyka zaprezentują się także międzynarodowy mistrz Polski wagi półciężkiej Paweł Stępień (9-0, 8 KO), utalentowany Fiodor Czerkaszyn (9-0, 6 KO) i pogromca Alberta Sosnowskiego Łukasz Różański (8-0, 7 KO). Gala zapowiada się zatem emocjonująco.

Gala boksu w Rzeszowie: zawodnicy w dobrych nastrojach
Krzysztof Włodarczyk: to nie jest walka o być, albo nie być
Walka o powrót na szczyt. Diablo vs Durodola

podobne informacje

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

Ekspresowa wygrana. Diabelski lewy "Diablo"

Walka Krzysztof "Diablo" Włodarczyk – Al Sands już dziś. Transmisja w Telewizji Polskiej!

"Diablo" Włodarczyk: muszę go szybko przystopować