19:27 25:17 16:25 24:11
2.06.2018, 12:30
Energa Basket Liga Playoff, 2017/2018, Finał

Łączyński show. Trójki od tablicy, Anwil blisko złota

Kolejny szalony mecz w rywalizacji o złoto mistrzostw Polski. Anwil Włocławek pokonał BM Slam Stal 84:80 i objął prowadzenie w finale 3-2. Bohaterem został Kamil Łączyński, który zdobył 22 punkty. Kolejne spotkanie w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim.
Jaylin Airington (L) i Stephen Holt (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Czy istnieje życie bez Arona Johnsona? Długo wydawało się, że tak. Od kiedy Stal musi radzić sobie bez "Generała", wygrała spotkanie numer cztery, a w sobotę długo prowadziła we Włocławku. Ciężar gry wzięli na siebie Marc Cartet i Stephen Holt. Ważne punkty i podania zaliczała też Mateusz Kostrzewski.

Anwil musiał gonić. Taki scenariusz w Hali Mistrzów nie był jednak pierwszyzną. W czwartej kwarcie gospodarze triumfowali ostatecznie 24:11. To był klucz do zwycięstwa w całym meczu, którego końcówka obfitowała w emocje.

Na 13 sekund przed syreną Łączyński rzucił celnie za trzy punkty (piłka odbiła się od tablicy!), a przewaga wzrosła do wydawało się bezpiecznych pięciu "oczek". Stal ruszyła jeszcze do przodu, a Michał Chyliński odpowiedział trafieniem... od "dechy". Ostrowianie polowali na przechwyt, lecz wynik ustalił wsadem Ivan Almeida.

Rywalizacja przenosi się teraz do Ostrowa Wielkopolskiego. W poniedziałek mecz numer sześć. Ponownie na parkiecie nie będzie mógł pojawić się Johnson (zawieszony na dwa mecze za uderzenie Almeidy). Stali przyda się z pewnością lepsza skuteczność w ostatnich minutach. Anwil może postawić kropkę nad "i"... i zdobyć drugi tytuł w historii.