Nate Schmidt
Pierre-Edouard Bellemare 43'29''
Ryan Reaves

NHL: wielki mecz Owieczkina. Capitals prowadzą w finale

Washington Capitals pokonali w trzecim meczu finałowym Vegas Golden Knights 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Dzięki temu objęli prowadzenie w finale NHL i przybliżyli się do zdobycia Pucharu Stanleya.
Washington Capitals – Vegas Golden Knights (fot. getty images)

Będzie nowy mistrz NHL

Pierwsza tercja okazała się niezwykle wyrównana – obie drużyny miały okazje podczas gry w przewadze. Nikt jednak nie zdołał pokonać bramkarza rywali, a po 20 minutach gry wynik wskazywał bezbramkowy remis.

Drugą tercję fenomenalnie rozpoczęli gospodarze. Po 70 sekundach od wznowienia zamieszanie pod bramką wykorzystał Aleksandr Owieczkin. Po kilkunastu minutach wynik podwyższył powracający po kontuzji Jewgienij Kuzniecow.

Fatalny błąd Holtby’ego na początku trzeciej części spotkania zdołał wykorzystać Nosek, zdobywając bramkę kontaktową. Wydawało się, że Złoci Rycerze pójdą za ciosem. Myśli o doprowadzeniu do dogrywki wybił im jednak Smith-Pelly. Zdobywajac kolejną bramkę, ustalił wynik meczu na 3:1.

Wygrywając, Washington Capitals przybliżyli się do zdobycia Pucharu Stanleya. W wielkim finale NHL prowadzą z Golden Knights 2–1. Rywalizacja rozgrywana jest do czterech zwycięstw.