tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Ego-Maszyna Lewandowski". Niemcy ostro o Polaku

"Serce Roberta Lewandowskiego jest tak kamienne, że przystawia pistolet do klatki piersiowej Bayernu" – czytamy w długim felietonie opublikowanym przez "Bild". Tabloid zwraca uwagę na to, że Polak od początku kariery na pierwszym miejscu stawiał swoje dobro i nie przejmował się zbytnio klubami, w których grał.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images/bild.de)

Capello: Lewandowski mógłby zastąpić Ronaldo

"Może Robert Lewandowski się taki urodził? Może życie go takim zrobiło, kto wie? Każdy, kto w wieku szesnastu lat straci ojca z powodu zawału i musi wziąć na siebie utrzymanie rodziny, wcześnie przestaje być dzieckiem. Ale też każdy, kto zbyt szybko wkracza do świata dorosłych, buduje dookoła siebie mury, a jego serce się utwardza" – tak zaczyna się artykuł "Bilda".

"Jego jest tak kamienne, że przystawia pistolet do klatki piersiowej Bayernu. Jest teraz jednym z najlepszych napastników świata, jedną z najmocniejszych stron Bayernu, człowiekiem sukcesu, a mimo to czuje się nieszczęśliwy i niespełniony" – czytamy.

Gazeta zwraca uwagę na bliskie kontakty jego menedżera Piniego Zahaviego z właścicielem Chelsea Romanem Abramowiczem. Ostatnio Polak mocno łączony jest m.in. z The Blues. "Czy to rzeczywiście wyższy poziom dla Lewandowskiego? Czy naprawdę chce zarabiać więcej niż 15 mln euro, które przelewają mu mistrzowie Niemiec? Dlaczego chce opuścić klub, z którym przez ostatnie cztery lata stworzył sportową symbiozę?".

Dziennik szybko udziela odpowiedzi na te pytania. "Dla niego istnieje tylko jeden priorytet. To: najpierw Lewandowski. Zawsze tak było. Ego-Maszyna Lewandowski pracuje w ten sposób" – twierdzi autor artykułu.

"Bild" przytacza zresztą słowa Polaka, który jakiś czas temu powiedział. "Lojalność to piękne słowo, cudowna romantyczna idea i w życiu prywatnym bardzo ważna. Ale w sporcie na najwyższym poziomie liczą się inne: sukces i pieniądze".

Bayern – Eintracht 1:1: gol Roberta Lewandowskiego!

podobne informacje

Awans Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Trener Niko Kovac zaufał Polakowi

Wygrani i przegrani zimowego obozu Bayernu. Gdzie Lewandowski?

Ranking "Kickera": Robert Lewandowski poza podium wśród napastników

Robert Lewandowski wziął udział w "Q&A" podczas zgrupowania w Dosze