tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy rola gwiazdy VIVE. Będzie asystentem Dujszebajewa

Uros Zorman, piłkarz ręczny PGE VIVE, niedzielnym meczem z Orlen Wisłą Płock (33:29), zakończył karierę sportową. Słoweński rozgrywający zostaje jednak w kieleckim klubie i przez najbliższe trzy lata będzie asystentem Tałanta Dujszebajewa.
Tałant Dujszebajew (fot. PAP)

Lewandowski, "Niepokonani" i łzy... VIVE pożegnało legendy

Zorman został zawodnikiem kieleckiego klubu w 2011 roku. W tym czasie zdobył z VIVE siedem razy mistrzostwo Polski i ośmiokrotnie triumfował w Pucharze Polski. W 2016 roku kielecki zespół, ze Słoweńcem w składzie, wygrał Ligę Mistrzów, a dwukrotnie zajął też w tych rozgrywkach trzecie miejsce (2013, 2015). Niedzielne spotkanie z drużyną z Płocka było jego ostatnim w karierze.

Decyzja o zakończeniu kariery na pewno nie była łatwa. Najważniejsze jednak, że zostaję przy piłce ręcznej i w klubie, który jest moim drugim domem. Dlatego myślę, że to przejście od zawodnika do trenera będzie łatwiejsze – powiedział Słoweniec. Zapewnił, że jego relacje z kolegami z drużyny nie ulegną zmianie.

Uros Zorman (fot. Getty) Drugi trener jest trochę jakby kapitanem, łącznikiem miedzy pierwszym szkoleniowcem a zawodnikami. Na pewno nie będzie to łatwe. Niektórzy mówią, że asystent trenera to taki policjant pilnujący porządku, ja taki na pewno nie będę – zapewnił Zorman.

Jak przyznał, w jego życiu otwiera się nowy rozdział. – Dajcie mi trochę czasu, abym przygotował się do tej roli – powiedział do dziennikarzy.

Zorman w kieleckim klubie zastąpi Tomasza Strząbałę, który w przyszłym sezonie będzie trenerem MMTS Kwidzyn.

Niektórzy mówią o Urosie "profesor". Dla mnie to najlepszy środkowy rozgrywający na świecie. Ma za sobą wspaniałą karierę. Jestem pewny, że razem z Tałantem Dujszebajewem stworzą duet świetnych fachowców – podkreślił prezes PGE VIVE Kielce Bertus Servaas.

Zorman jest wychowankiem Slovana Lublana. Później reprezentował barwy słoweńskich klubów RD Prule 67 i Celje Pivovarna Lasko oraz hiszpańskich drużyn Ciudad Real i Ademar Leon.

Z Celje w 2004 roku triumfował w Lidze Mistrzów. Sukces ten dwukrotnie powtórzył (2008, 2009) w barwach Ciudad Real. W 2004 roku z reprezentacją Słowenii zdobył srebrny medal mistrzostw Europy.

Więcej na temat:
Sławomir Szmal kończy karierę. "Moje kolana są w tragicznym stanie"
Chorąży, rekordzista, legenda... Karol Bielecki kończy karierę
Patera i mecz pożegnalny. ZPRP i VIVE podziękują Szmalowi i Bieleckiemu

Wzruszające chwile w Kielcach. Legendy odchodzą z VIVE

podobne informacje

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Powroty w VIVE. Trzech zawodników gotowych do gry

Nowe twarze w KPR "Emerytura". Bielecki, Szmal, Narcisse i inni...

Złote pożegnanie Szmala i Bieleckiego. PGE VIVE Kielce mistrzem Polski

Zorman: zagraliśmy twardo w obronie i mądrze w ataku