tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Janowicz skończy karierę? Ostatnia próba półfinalisty Wimbledonu

Jerzy Janowicz może skończyć karierę. Tenisista poinformował o takiej możliwości na Instagramie, gdzie prowadził relację na żywo dla kibiców. Półfinaliście Wimbledonu nadal doskwierają problemy z kolanem.
Jerzy Janowicz (fot. Getty)

French Open: Williams vs Szarapowa – hit z konfliktem w tle

Janowicz wielokrotnie przekładał powrót na kort w tym roku. Kiedy wydawało się, że wszystko jest w porządku ból wracał. Zielone światło od lekarzy otrzymał już w marcu.

– Jestem na przymusowych wakacjach, dlatego nie widzicie mnie na korcie. Nic nie trzeba tłumaczyć. Nie mam nogi – stwierdził.

Jerzy Janowicz (fot. Getty) Polak ostatni mecz rozegrał podczas challengera w Bratysławie w listopadzie 2017 roku. W przewie między sezonami poddał się zabiegowi. Wydawało się, że problemy tenisisty się skończą.

– Leczyłem się różnymi metodami. Kolano nigdy nie będzie w idealnym stanie. Na 97 procent zawsze będzie się coś z nim działo. Nie wiem, jak długo będę mógł używać kolana przy pełnych obciążeniach – powiedział.

27-latek podejmie ostatnią próbę powrotu do sportu. Organizator turnieju Sopot Open – Mariusz Fyrstenberg – zaproponował Janowiczowi start w sierpniowym challengerze. Polak zamierza wznowić treningi.

– Ból nie znika i raczej nie będzie znikał. Zaczynam przygotowania i zobaczymy jak będzie. Najważniejsze, żebym przetrwał przygotowania. Jeśli tak się stanie, to raczej będę w stanie kontynuować granie. Ale na pewno nie będę robił tego na siłę – zakończył.

podobne informacje

Jerzy Janowicz i Marta Domachowska zostali rodzicami! "Motywacja i szczęście"

Kolejne problemy Jerzego Janowicza. Przeszedł operację kolana

Ranking ATP: awans Hurkacza. Polak blisko czołowej "setki"

Sopot Open: Janowicz nie zagra. "Czuję się dobrze, ale..."