tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Legia ogłosiła nazwisko trenera

Legia Warszawa za pośrednictwem swojej strony internetowej ogłosiła nazwisko trenera, który poprowadzi zespół w nadchodzącym sezonie. Zgodnie z przewidywaniami pozostał nim Dean Klafurić. Chorwat w kwietniu zastąpił Romeo Jozaka i poprowadził Legię do Pucharu Polski oraz krajowego mistrzostwa.
Piłkarze Legii Warszawa (fot. PAP)

Klafurić podpisał z klubem nowy, roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

"Dean Klafurić przejął Legię w trudnym momencie i doprowadził nas do zdobycia Mistrzostwa i Pucharu Polski. Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Życzę mu powodzenia i zapewniam, że dostanie pełne wsparcie całego klubu w realizacji postawionych celów, z których kluczowym jest awans do europejskich pucharów" – powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa, cytowany przez portal legia.com


Do sztabu szkoleniowego jako asystent trenera zostanie dołączony Ivan Prelec. 30-letni Chorwat ostatnio był szkoleniowcem HNK Gorica, z którym awansował do pierwszej ligi. Wcześniej Prelec m.in. pełnił rolę trenera w słynnej z wychowania piłkarzy światowego formatu akademii Dinama Zagrzeb, gdzie prowadził drużyny U15, U16 i U17 oraz asystenta w młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji U16 i U17.

Konferencja prasowa z udziałem trenera Klafuricia zaplanowana jest na wtorek o godz. 10:00.

Dariusz Mioduski: ten sezon był jak Matrix
Michał Kucharczyk: to dla mnie najważniejsze mistrzostwo
Okrzyki radości i łzy Malarza. Świętowanie Legii

podobne informacje

Legia Warszawa przegrała z trzecioligowcem na zakończenie obozu w Portugalii

Rządy twardej ręki. Sa Pinto przeciw całemu światu

Ekstraklasa: Legia Warszawa wygrała kolejny sparing w Portugalii

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę