Łączyński: koniec wieńczy dzieło

Kamil Łączyński, kapitan i rozgrywający Anwilu Włocławek, był bohaterem finałowej serii mistrzostw Polski koszykarzy z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp., wygranej przez zespół z Kujaw 4-2. – Koniec wieńczy dzieło – powiedział zdobywca tytułu MPV.
Kamil Łączyński (fot. PAP)

Anwil znów mistrzem Polski! Minęło 15 lat...

W decydującym poniedziałkowym spotkaniu w Ostrowie, przy remisie 54:54 po trzech kwartach, Łączyński zdobył 11 z pierwszych 13 punktów gości w czwartej odsłonie, dając im wyraźne prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Dzięki temu mogli świętować drugi mistrzowski tytuł w historii klubu. – Przez trzy kwarty dzisiejszego meczu grałem słabo, i w ataku i w obronie, nie ma się co oszukiwać, ale prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą, a nie jak zaczynają. Przy remisie brakowało właśnie tych moich dziesięciu punktów, które zwykle rzucałem w play off, żeby wyjść na to decydujące prowadzenie. Ogromnie się cieszę, że wygraliśmy i jesteśmy mistrzami Polski – powiedział tuż po meczu, już mokry od rozpryskiwanego przez kibiców szampana, a jeszcze przed dekoracją złotym medalem oraz statuetką i zegarkiem dla MVP finałów.

Rozgrywający Anwilu wyróżniał się także w poprzednich spotkaniach finału - nie tylko asystami, z których słynął przez całe rozgrywki, umiejętnie rozgrywanymi akcjami dwójkowymi ze środkowymi, ale także skutecznymi rzutami z dystansu w ważnych momentach spotkań. Zdaniem wielu obserwatorów w obecnej formie Łączyński jest lepszym rozgrywającym od wielokrotnego reprezentanta Polski Łukasza Koszarka.